Weather Nowy Klińcz long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Nowy Klińcz for ten days.
Thursday, Apr 30
13 / 1°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
|
|
|
|
Weather forecast Nowy Klińcz, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1032 hPa | 79 % | -2 °C | 82 % | 0% | 0% | 0% | 82% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1032 hPa | 79 % | -2 °C | 72 % | 0% | 0% | 0% | 72% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1032 hPa | 77 % | -2 °C | 72 % | 0% | 0% | 19% | 66% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north-northwest |
1032 hPa | 75 % | -2 °C | 89 % | 0% | 0% | 69% | 65% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h northwest |
1031 hPa | 71 % | -2 °C | 99 % | 0% | 30% | 99% | 64% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h northwest |
1032 hPa | 68 % | -2 °C | 100 % | 0% | 76% | 100% | 51% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northwest |
1031 hPa | 67 % | -2 °C | 100 % | 0% | 91% | 99% | 41% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west |
1031 hPa | 66 % | -2 °C | 100 % | 0% | 99% | 97% | 29% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-southwest |
1031 hPa | 55 % | -3 °C | 100 % | 0% | 99% | 94% | 38% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h southwest |
1031 hPa | 47 % | -3 °C | 100 % | 0% | 97% | 99% | 37% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-southwest |
1031 hPa | 45 % | -3 °C | 100 % | 0% | 97% | 99% | 23% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1030 hPa | 42 % | -2 °C | 100 % | 0% | 98% | 99% | 32% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-southwest |
1030 hPa | 42 % | -1 °C | 99 % | 0% | 80% | 97% | 26% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1029 hPa | 44 % | 0 °C | 98 % | 0% | 43% | 98% | 12% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1028 hPa | 45 % | 1 °C | 96 % | 0% | 39% | 95% | 8% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1027 hPa | 66 % | 5 °C | 15 % | 0% | 0% | 4% | 11% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1027 hPa | 88 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1027 hPa | 73 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1026 hPa | 43 % | 7 °C | 8 % | 0% | 2% | 0% | 6% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1025 hPa | 65 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Nowy Klińcz, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.1215; 18.0337
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 197 m
The administrative part:
- Pomeranian Voivodeship, Gdansk
- Kościerzyna County, Kościerzyna
Something wrong, something missing?
Weather Nowy Klińcz, Poland. Weather forecast Nowy Klińcz.
Nowy Klińcz - weather nearby - bigger cities
Nowy Klińcz - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nowy Klińcz is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nowy Klińcz
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:13 am | 8:18 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:45 pm | 15:05 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:30 am | 9 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:37 am | 9:54 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:24 am | 11:10 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:04 pm | 04/30/2026 4:23 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |