Weather Nowy Klińcz weekend
Weather forecast for Nowy Klińcz for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear. Sunday during the day morning clear, in the afternoon initially clear, later partly cloudy.
Friday, May 1
20 / 5°C
| 0.0 mm | 7 km/h |
| 5 °C | 3 °C | 2 am | |
| 9 °C | 8 °C | 8 am | |
| 20 °C | 19 °C | 2 pm | |
| 15 °C | 14 °C | 8 pm |
sunrise 5:10 am
sunset 8:20 pm
HOURLY
sunset 8:20 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nowy Klińcz, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1027 hPa | 88 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1027 hPa | 73 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1026 hPa | 43 % | 7 °C | 8 % | 0% | 2% | 0% | 6% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1025 hPa | 65 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1025 hPa | 85 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1023 hPa | 70 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southwest |
1021 hPa | 35 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southwest |
1018 hPa | 49 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Nowy Klińcz, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.1215; 18.0337
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 197 m
The administrative part:
- Pomeranian Voivodeship, Gdansk
- Kościerzyna County, Kościerzyna
Something wrong, something missing?
Weather Nowy Klińcz, Poland. Weather forecast Nowy Klińcz.
Nowy Klińcz - weather nearby - bigger cities
Nowy Klińcz - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nowy Klińcz is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nowy Klińcz
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:10 am | 8:20 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:44 pm | 15:09 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:28 am | 9:02 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:34 am | 9:57 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:19 am | 11:15 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:22 pm | 05/01/2026 4:33 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |