Weather Nowy Klińcz long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Nowy Klińcz for ten days.
Sunday, May 3
23 / 12°C
| 0.0 mm | 15 km/h |
| 12 °C | 11 °C | 2 am | |
| 13 °C | 12 °C | 8 am | |
| 23 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 17 °C | 16 °C | 8 pm |
sunrise 5:06 am
sunset 8:23 pm
HOURLY
sunset 8:23 pm
|
|
|
|
Weather forecast Nowy Klińcz, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south |
1018 hPa | 66 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1017 hPa | 59 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southwest |
1015 hPa | 33 % | 5 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 24% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1014 hPa | 51 % | 7 °C | 16 % | 0% | 11% | 9% | 0% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1016 hPa | 69 % | 5 °C | 93 % | 0% | 0% | 0% | 93% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1015 hPa | 61 % | 4 °C | 13 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southeast |
1016 hPa | 48 % | 10 °C | 100 % | 0% | 1% | 75% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-southeast |
1014 hPa | 67 % | 10 °C | 99 % | 0% | 3% | 18% | 99% | |
Nowy Klińcz, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.1215; 18.0337
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 197 m
The administrative part:
- Pomeranian Voivodeship, Gdansk
- Kościerzyna County, Kościerzyna
Something wrong, something missing?
Weather Nowy Klińcz, Poland. Weather forecast Nowy Klińcz.
Nowy Klińcz - weather nearby - bigger cities
Nowy Klińcz - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nowy Klińcz is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nowy Klińcz
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:06 am | 8:23 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:44 pm | 15:17 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:23 am | 9:07 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:28 am | 10:03 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:08 am | 11:25 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:59 pm | 05/03/2026 5:05 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |