Weather Plymouth week
Weather forecast for Plymouth for this and next week.
Friday, May 1
6 / 1°C
| 0.1 mm | 11 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Plymouth, Wisconsin, USA extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
2 AM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northwest |
1018 hPa | 92 % | 1 °C | 73 % | 0% | 68% | 56% | 0% | |
| 7 AM
8 AM
| overcast | 1 °C -2 °C |
0.1 mm | 2.7 m/s10 km/h west-northwest |
1018 hPa | 77 % | -2 °C | 91 % | 0% | 25% | 89% | 0% | |
| 1 PM
2 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northwest |
1018 hPa | 52 % | -3 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 0% | |
| 7 PM
8 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h north-northeast |
1017 hPa | 65 % | 0 °C | 87 % | 0% | 72% | 76% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
2 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1018 hPa | 80 % | 0 °C | 7 % | 0% | 7% | 6% | 0% | |
| 7 AM
8 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west |
1018 hPa | 75 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
2 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1017 hPa | 45 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
8 PM
| cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south-southwest |
1015 hPa | 69 % | 1 °C | 85 % | 0% | 0% | 85% | 0% | |
Plymouth, Wisconsin, USA - information
State: Wisconsin, USAGPS coordinates: 43.7486; -87.9770
Time zone: America / Chicago
time difference in hours with time in US is -7 hours
Population: 8 505
Altitude: 256 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Plymouth, Wisconsin, USA. Weather forecast Plymouth.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Plymouth is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Plymouth
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:43 am | 7:55 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:48 pm | 14:11 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:11 am | 8:27 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:33 am | 9:05 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:50 am | 9:48 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:17 pm | 05/01/2026 5:16 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |