Weather Plymouth today
| 15 °C | 13 °C | 4 pm | |
| 14 °C | 11 °C | 6 pm | |
| 11 °C | 9 °C | 8 pm | |
| 10 °C | 8 °C | 10 pm |
sunrise 5:47 am
sunset 7:51 pm
HOURLY
sunset 7:51 pm
Weather forecast Plymouth April 28, 2026
During the day morning overcast, later morning cloudy, in the evening overcast. The highest temperature 15 °C. At night cloudy. The lowest temperature 8 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Plymouth, Wisconsin, USA extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
2 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h west-southwest |
1000 hPa | 94 % | 12 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 2 AM
3 AM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 9.2 m/s33 km/h west-southwest |
1001 hPa | 92 % | 10 °C | 41 % | 0% | 41% | 0% | 0% | |
| 3 AM
4 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 8.8 m/s32 km/h west |
1001 hPa | 90 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 0% | |
| 4 AM
5 AM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h west |
1002 hPa | 89 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 0% | |
| 5 AM
6 AM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h west |
1004 hPa | 86 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 0% | |
| 6 AM
7 AM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h west |
1005 hPa | 83 % | 6 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 0% | |
| 7 AM
8 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h west |
1007 hPa | 77 % | 4 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 0% | |
| 8 AM
9 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h west-northwest |
1009 hPa | 73 % | 3 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 0% | |
| 9 AM
10 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h west-northwest |
1009 hPa | 72 % | 3 °C | 92 % | 0% | 92% | 0% | 0% | |
| 10 AM
11 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 8.1 m/s29 km/h west-northwest |
1010 hPa | 67 % | 3 °C | 82 % | 0% | 82% | 0% | 0% | |
| 11 AM
12 PM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h west-northwest |
1010 hPa | 60 % | 3 °C | 21 % | 0% | 13% | 0% | 9% | |
| 12 PM
1 PM
| cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h west |
1011 hPa | 56 % | 4 °C | 52 % | 0% | 10% | 0% | 46% | |
| 1 PM
2 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h west |
1011 hPa | 54 % | 4 °C | 74 % | 0% | 2% | 0% | 73% | |
| 2 PM
3 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h west |
1011 hPa | 54 % | 5 °C | 71 % | 0% | 0% | 24% | 70% | |
| 3 PM
4 PM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h west |
1011 hPa | 53 % | 5 °C | 48 % | 0% | 0% | 47% | 1% | |
| 4 PM
5 PM
| partly cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h west |
1011 hPa | 50 % | 5 °C | 35 % | 0% | 0% | 33% | 3% | |
| 5 PM
6 PM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h west-northwest |
1011 hPa | 49 % | 4 °C | 95 % | 0% | 0% | 92% | 38% | |
| 6 PM
7 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h west-northwest |
1011 hPa | 54 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 43% | 100% | |
| 7 PM
8 PM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west |
1012 hPa | 58 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 55% | 100% | |
| 8 PM
9 PM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west |
1012 hPa | 65 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 50% | 100% | |
| 9 PM
10 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-northwest |
1013 hPa | 70 % | 4 °C | 98 % | 0% | 0% | 77% | 93% | |
| 10 PM
11 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h northwest |
1013 hPa | 70 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 99% | 63% | |
| 11 PM
12 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h northwest |
1013 hPa | 62 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h northwest |
1013 hPa | 61 % | 2 °C | 92 % | 0% | 0% | 91% | 8% | |
| 1 AM
2 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h northwest |
1013 hPa | 63 % | 2 °C | 99 % | 0% | 0% | 96% | 62% | |
| 2 AM
3 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h north-northeast |
1014 hPa | 71 % | 3 °C | 85 % | 0% | 0% | 66% | 57% | |
| 3 AM
4 AM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1014 hPa | 81 % | 2 °C | 32 % | 0% | 14% | 20% | 3% | |
| 4 AM
5 AM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1014 hPa | 85 % | 2 °C | 72 % | 0% | 0% | 33% | 58% | |
| 5 AM
6 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1014 hPa | 84 % | 2 °C | 96 % | 0% | 0% | 84% | 70% | |
| 6 AM
7 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h north |
1014 hPa | 83 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 76% | 100% | |
| 7 AM
8 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north |
1015 hPa | 83 % | 2 °C | 100 % | 0% | 10% | 100% | 92% | |
| 8 AM
9 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north-northeast |
1015 hPa | 81 % | 2 °C | 100 % | 0% | 28% | 100% | 21% | |
| 9 AM
10 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northeast |
1015 hPa | 80 % | 2 °C | 73 % | 0% | 57% | 66% | 0% | |
| 10 AM
11 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h north-northeast |
1016 hPa | 76 % | 2 °C | 100 % | 0% | 80% | 100% | 0% | |
| 11 AM
12 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h north-northeast |
1016 hPa | 77 % | 2 °C | 100 % | 0% | 83% | 100% | 0% | |
| 12 PM
1 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h north-northeast |
1016 hPa | 74 % | 1 °C | 99 % | 0% | 98% | 94% | 0% | |
| 1 PM
2 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h north-northeast |
1016 hPa | 72 % | 1 °C | 100 % | 0% | 100% | 90% | 0% | |
| 2 PM
3 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northeast |
1016 hPa | 74 % | 1 °C | 100 % | 0% | 97% | 99% | 0% | |
| 3 PM
4 PM
| rain | 6 °C 3 °C |
0.3 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northeast |
1016 hPa | 72 % | 1 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 0% | |
| 4 PM
5 PM
| rain | 5 °C 2 °C |
0.3 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1016 hPa | 77 % | 1 °C | 100 % | 0% | 79% | 100% | 0% | |
| 5 PM
6 PM
| rain showers | 5 °C 3 °C |
0.4 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1016 hPa | 79 % | 1 °C | 65 % | 0% | 39% | 55% | 0% | |
| 6 PM
7 PM
| rain showers | 6 °C 4 °C |
0.5 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1016 hPa | 76 % | 2 °C | 60 % | 0% | 39% | 35% | 0% | |
| 7 PM
8 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1016 hPa | 84 % | 3 °C | 86 % | 0% | 45% | 79% | 0% | |
| 8 PM
9 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-northwest |
1016 hPa | 86 % | 3 °C | 41 % | 0% | 7% | 39% | 0% | |
| 9 PM
10 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northwest |
1017 hPa | 85 % | 3 °C | 10 % | 0% | 2% | 8% | 0% | |
| 10 PM
11 PM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northwest |
1017 hPa | 81 % | 1 °C | 14 % | 0% | 0% | 14% | 0% | |
| 11 PM
12 AM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h northwest |
1017 hPa | 77 % | 0 °C | 32 % | 0% | 3% | 32% | 0% | |
Plymouth, Wisconsin, USA - information
State: Wisconsin, USAGPS coordinates: 43.7486; -87.9770
Time zone: America / Chicago
time difference in hours with time in US is -7 hours
Population: 8 505
Altitude: 256 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Plymouth, Wisconsin, USA. Weather forecast Plymouth.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Plymouth is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Plymouth
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Plymouth
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:47 am | 7:51 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:49 pm | 14:03 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:16 am | 8:23 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:38 am | 9 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:56 am | 9:43 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:58 pm | 04/28/2026 4:16 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |