Weather Plymouth tomorrow
Weather forecast Plymouth April 29, 2026
During the day morning cloudy, later morning overcast, in the afternoon rain showers, in the evening partly cloudy. The highest temperature 10 °C. Total rainfall 1.8 mm. At night the lowest temperature 4 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Plymouth, Wisconsin, USA extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h northwest |
1013 hPa | 61 % | 2 °C | 92 % | 0% | 0% | 91% | 8% | |
| 1 AM
2 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h northwest |
1013 hPa | 63 % | 2 °C | 99 % | 0% | 0% | 96% | 62% | |
| 2 AM
3 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h north-northeast |
1014 hPa | 71 % | 3 °C | 85 % | 0% | 0% | 66% | 57% | |
| 3 AM
4 AM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1014 hPa | 81 % | 2 °C | 32 % | 0% | 14% | 20% | 3% | |
| 4 AM
5 AM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1014 hPa | 85 % | 2 °C | 72 % | 0% | 0% | 33% | 58% | |
| 5 AM
6 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1014 hPa | 84 % | 2 °C | 96 % | 0% | 0% | 84% | 70% | |
| 6 AM
7 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h north |
1014 hPa | 83 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 76% | 100% | |
| 7 AM
8 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north |
1015 hPa | 83 % | 2 °C | 100 % | 0% | 10% | 100% | 92% | |
| 8 AM
9 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north-northeast |
1015 hPa | 81 % | 2 °C | 100 % | 0% | 28% | 100% | 21% | |
| 9 AM
10 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northeast |
1015 hPa | 80 % | 2 °C | 73 % | 0% | 57% | 66% | 0% | |
| 10 AM
11 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h north-northeast |
1016 hPa | 76 % | 2 °C | 100 % | 0% | 80% | 100% | 0% | |
| 11 AM
12 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h north-northeast |
1016 hPa | 77 % | 2 °C | 100 % | 0% | 83% | 100% | 0% | |
| 12 PM
1 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h north-northeast |
1016 hPa | 74 % | 1 °C | 99 % | 0% | 98% | 94% | 0% | |
| 1 PM
2 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h north-northeast |
1016 hPa | 72 % | 1 °C | 100 % | 0% | 100% | 90% | 0% | |
| 2 PM
3 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northeast |
1016 hPa | 74 % | 1 °C | 100 % | 0% | 97% | 99% | 0% | |
| 3 PM
4 PM
| rain | 6 °C 3 °C |
0.3 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northeast |
1016 hPa | 72 % | 1 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 0% | |
| 4 PM
5 PM
| rain | 5 °C 2 °C |
0.3 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1016 hPa | 77 % | 1 °C | 100 % | 0% | 79% | 100% | 0% | |
| 5 PM
6 PM
| rain showers | 5 °C 3 °C |
0.4 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1016 hPa | 79 % | 1 °C | 65 % | 0% | 39% | 55% | 0% | |
| 6 PM
7 PM
| rain showers | 6 °C 4 °C |
0.5 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1016 hPa | 76 % | 2 °C | 60 % | 0% | 39% | 35% | 0% | |
| 7 PM
8 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1016 hPa | 84 % | 3 °C | 86 % | 0% | 45% | 79% | 0% | |
| 8 PM
9 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-northwest |
1016 hPa | 86 % | 3 °C | 41 % | 0% | 7% | 39% | 0% | |
| 9 PM
10 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northwest |
1017 hPa | 85 % | 3 °C | 10 % | 0% | 2% | 8% | 0% | |
| 10 PM
11 PM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northwest |
1017 hPa | 81 % | 1 °C | 14 % | 0% | 0% | 14% | 0% | |
| 11 PM
12 AM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h northwest |
1017 hPa | 77 % | 0 °C | 32 % | 0% | 3% | 32% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 AM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northwest |
1017 hPa | 74 % | 0 °C | 41 % | 0% | 22% | 39% | 0% | |
| 1 AM
2 AM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northeast |
1017 hPa | 85 % | 1 °C | 32 % | 0% | 10% | 25% | 0% | |
| 2 AM
3 AM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northeast |
1017 hPa | 92 % | 1 °C | 24 % | 0% | 18% | 6% | 0% | |
| 3 AM
4 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1017 hPa | 91 % | 0 °C | 2 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 4 AM
5 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north |
1017 hPa | 91 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
6 AM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1018 hPa | 93 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
7 AM
| partly cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west |
1018 hPa | 94 % | 0 °C | 14 % | 0% | 4% | 10% | 0% | |
| 7 AM
8 AM
| overcast | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west |
1018 hPa | 93 % | 1 °C | 99 % | 0% | 35% | 99% | 0% | |
| 8 AM
9 AM
| overcast | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1018 hPa | 88 % | 1 °C | 99 % | 0% | 9% | 99% | 0% | |
| 9 AM
10 AM
| overcast | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northwest |
1018 hPa | 84 % | 1 °C | 100 % | 0% | 38% | 100% | 0% | |
| 10 AM
11 AM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1017 hPa | 81 % | 1 °C | 99 % | 0% | 91% | 99% | 0% | |
| 11 AM
12 PM
| light rain showers | 5 °C 3 °C |
0.1 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1017 hPa | 78 % | 1 °C | 56 % | 0% | 35% | 48% | 0% | |
| 12 PM
1 PM
| rain showers | 6 °C 4 °C |
0.3 mm | 3.3 m/s12 km/h west-northwest |
1017 hPa | 71 % | 1 °C | 75 % | 0% | 44% | 60% | 0% | |
| 1 PM
2 PM
| rain | 6 °C 3 °C |
1.2 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northwest |
1017 hPa | 67 % | 0 °C | 52 % | 0% | 16% | 43% | 0% | |
| 7 PM
8 PM
| cloudy | 4 °C 2 °C |
0.3 mm | 1.7 m/s6 km/h east-northeast |
1017 hPa | 85 % | 1 °C | 65 % | 0% | 45% | 51% | 0% | |
Plymouth, Wisconsin, USA - information
State: Wisconsin, USAGPS coordinates: 43.7486; -87.9770
Time zone: America / Chicago
time difference in hours with time in US is -7 hours
Population: 8 505
Altitude: 256 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Plymouth, Wisconsin, USA. Weather forecast Plymouth.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Plymouth is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Plymouth
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:46 am | 7:52 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:49 pm | 14:06 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:14 am | 8:24 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:37 am | 9:02 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:54 am | 9:45 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:05 pm | 04/29/2026 4:34 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |