Weather Ozero Chayka week
Weather forecast for Ozero Chayka for this and next week.
Friday, May 1
10 / 0°C
| 0.0 mm | 9 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ozero Chayka, Ukraine extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1022 hPa | 86 % | 0 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 1 AM
6 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1023 hPa | 88 % | 0 °C | 6 % | 0% | 6% | 0% | 0% | |
| 2 AM
7 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1022 hPa | 89 % | 0 °C | 11 % | 0% | 11% | 0% | 0% | |
| 3 AM
8 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1022 hPa | 90 % | -1 °C | 8 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1022 hPa | 62 % | 0 °C | 64 % | 0% | 22% | 64% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1021 hPa | 43 % | -2 °C | 100 % | 0% | 89% | 100% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1022 hPa | 58 % | -1 °C | 95 % | 0% | 36% | 95% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| partly cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northwest |
1022 hPa | 80 % | -1 °C | 21 % | 0% | 2% | 21% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1022 hPa | 52 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-northeast |
1021 hPa | 40 % | -2 °C | 98 % | 0% | 26% | 98% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1020 hPa | 51 % | -2 °C | 93 % | 0% | 4% | 93% | 0% | |
Ozero Chayka, Ukraine - information
State: UkraineGPS coordinates: 49.5739; 36.4561
Time zone: Europe / Kyiv
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Ozero Chayka, Ukraine. Weather forecast Ozero Chayka.
Ozero Chayka - weather nearby - bigger cities
Ozero Chayka - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ozero Chayka is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ozero Chayka
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:11 am | 7:51 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:31 pm | 14:39 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:34 am | 8:28 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:50 am | 9:14 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:55 am | 10:09 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 6:50 pm | 05/01/2026 4:34 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |