Weather Ozero Lyman the day after tomorrow
Weather forecast Ozero Lyman April 30, 2026
During the day morning clear, later morning overcast. The highest temperature 10 °C. Total rainfall 0.1 mm. At night clear. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ozero Lyman, Ukraine extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| clear | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west |
1020 hPa | 89 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.1 mm | 0.6 m/s2 km/h north-northwest |
1020 hPa | 57 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 82% | 100% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west |
1019 hPa | 40 % | -2 °C | 100 % | 0% | 9% | 100% | 100% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northwest |
1019 hPa | 64 % | 0 °C | 100 % | 0% | 14% | 100% | 89% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1019 hPa | 90 % | 0 °C | 10 % | 0% | 10% | 0% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| rain showers | 7 °C 5 °C |
1.9 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1020 hPa | 63 % | 0 °C | 25 % | 0% | 11% | 14% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.2 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northwest |
1020 hPa | 72 % | 3 °C | 95 % | 0% | 55% | 94% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| light rain | 6 °C 4 °C |
0.7 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1021 hPa | 73 % | 1 °C | 96 % | 0% | 13% | 96% | 0% | |
Ozero Lyman, Ukraine - information
State: UkraineGPS coordinates: 49.5642; 36.5227
Time zone: Europe / Kyiv
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Ozero Lyman, Ukraine. Weather forecast Ozero Lyman.
Ozero Lyman - weather nearby - bigger cities
Ozero Lyman - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ozero Lyman is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ozero Lyman
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:13 am | 7:49 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:31 pm | 14:36 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:36 am | 8:26 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:52 am | 9:11 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:58 am | 10:06 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:38 pm | 04/30/2026 4:18 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |