Weather Località Aguta Superiore week
Weather forecast for Località Aguta Superiore for this and next week.
Saturday, May 2
19 / 11°C
| 0.0 mm | 11 km/h |
| 11 °C | 11 °C | 2 am | |
| 11 °C | 10 °C | 8 am | |
| 19 °C | 17 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 15 °C | 8 pm |
sunrise 6:00 am
sunset 8:17 pm
HOURLY
sunset 8:17 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Località Aguta Superiore, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-southwest |
1027 hPa | 82 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1026 hPa | 63 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h southeast |
1024 hPa | 37 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1021 hPa | 59 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1020 hPa | 83 % | 9 °C | 51 % | 0% | 0% | 0% | 51% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h south-southwest |
1019 hPa | 91 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1018 hPa | 51 % | 9 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h southeast |
1016 hPa | 74 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
Località Aguta Superiore, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.4716; 12.0659
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Località Aguta Superiore, Republic of Italy. Weather forecast Località Aguta Superiore.
Località Aguta Superiore - weather nearby - bigger cities
Località Aguta Superiore - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Località Aguta Superiore is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Località Aguta Superiore
data are always in the local timeSun and light
May 2, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6 am | 8:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:08 pm | 14:16 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:28 am | 8:50 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:49 am | 9:29 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:05 am | 10:13 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 8:27 pm | 05/02/2026 5:51 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |