Weather Porto Fuori today
| 16 °C | 17 °C | 9 am | |
| 21 °C | 21 °C | 12 pm | |
| 21 °C | 21 °C | 3 pm | |
| 15 °C | 15 °C | 9 pm |
sunrise 6:04 am
sunset 8:12 pm
HOURLY
sunset 8:12 pm
Weather forecast Porto Fuori April 29, 2026
During the day cloudy. The highest temperature 22 °C. At night light rain showers. The lowest temperature 12 °C. Total rainfall 0.5 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Porto Fuori, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-southwest |
1015 hPa | 77 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-southwest |
1015 hPa | 78 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west |
1015 hPa | 75 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west |
1015 hPa | 74 % | 10 °C | 100 % | 0% | 1% | 0% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-northwest |
1015 hPa | 81 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northwest |
1016 hPa | 76 % | 13 °C | 97 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1016 hPa | 70 % | 13 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1016 hPa | 65 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 2% | 100% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1015 hPa | 60 % | 13 °C | 99 % | 0% | 2% | 18% | 99% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1015 hPa | 58 % | 13 °C | 46 % | 0% | 21% | 25% | 10% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northeast |
1015 hPa | 57 % | 12 °C | 41 % | 0% | 11% | 32% | 3% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northeast |
1015 hPa | 63 % | 12 °C | 65 % | 0% | 11% | 35% | 39% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northeast |
1015 hPa | 71 % | 13 °C | 91 % | 0% | 9% | 26% | 88% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northeast |
1015 hPa | 72 % | 13 °C | 37 % | 0% | 11% | 29% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1016 hPa | 67 % | 11 °C | 29 % | 0% | 21% | 10% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1016 hPa | 71 % | 11 °C | 18 % | 0% | 3% | 16% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
1017 hPa | 82 % | 11 °C | 16 % | 0% | 4% | 12% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1018 hPa | 86 % | 11 °C | 25 % | 0% | 10% | 11% | 5% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1019 hPa | 88 % | 11 °C | 14 % | 0% | 5% | 9% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1019 hPa | 91 % | 11 °C | 25 % | 0% | 14% | 14% | 1% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1020 hPa | 92 % | 10 °C | 68 % | 0% | 8% | 33% | 47% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1020 hPa | 93 % | 10 °C | 91 % | 0% | 7% | 80% | 53% | |
| 3 AM
9 PM
| rain | 12 °C 12 °C |
0.3 mm | 1.4 m/s5 km/h west-northwest |
1020 hPa | 92 % | 10 °C | 99 % | 0% | 73% | 90% | 74% | |
| 4 AM
10 PM
| light rain | 12 °C 12 °C |
0.2 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1020 hPa | 91 % | 10 °C | 100 % | 0% | 100% | 99% | 19% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-northeast |
1021 hPa | 86 % | 10 °C | 100 % | 0% | 100% | 84% | 1% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1021 hPa | 82 % | 9 °C | 97 % | 0% | 96% | 46% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-northeast |
1022 hPa | 71 % | 7 °C | 10 % | 0% | 10% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-northeast |
1022 hPa | 63 % | 6 °C | 25 % | 0% | 25% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east-northeast |
1023 hPa | 54 % | 4 °C | 60 % | 0% | 60% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-northeast |
1023 hPa | 49 % | 3 °C | 30 % | 0% | 30% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east-northeast |
1024 hPa | 46 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east-northeast |
1024 hPa | 45 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east-northeast |
1024 hPa | 44 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east-northeast |
1024 hPa | 43 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-northeast |
1024 hPa | 42 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east-northeast |
1024 hPa | 41 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-northeast |
1023 hPa | 40 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1023 hPa | 41 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-northeast |
1023 hPa | 45 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-northeast |
1023 hPa | 55 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1024 hPa | 57 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1025 hPa | 59 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1025 hPa | 60 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Porto Fuori, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.4056; 12.2522
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Porto Fuori, Republic of Italy. Weather forecast Porto Fuori.
Porto Fuori - weather nearby - bigger cities
Porto Fuori - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Porto Fuori is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Porto Fuori
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Porto Fuori
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:04 am | 8:12 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:08 pm | 14:08 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:32 am | 8:45 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:54 am | 9:23 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:11 am | 10:07 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:05 pm | 04/29/2026 4:47 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |