Weather Il Magazzeno the day after tomorrow
Weather forecast Il Magazzeno April 30, 2026
During the day morning partly cloudy, later morning overcast, in the afternoon partly cloudy, in the evening clear. The highest temperature 21 °C. Total rainfall 0.4 mm. At night the lowest temperature 13 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Il Magazzeno, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east |
1010 hPa | 96 % | 14 °C | 33 % | 0% | 0% | 33% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.2 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southeast |
1009 hPa | 97 % | 14 °C | 99 % | 0% | 98% | 19% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 21 °C 22 °C |
0.2 mm | 1.0 m/s4 km/h west-southwest |
1008 hPa | 58 % | 12 °C | 21 % | 0% | 12% | 17% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east |
1007 hPa | 80 % | 13 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h southwest |
1007 hPa | 95 % | 13 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.3 mm | 1.7 m/s6 km/h northwest |
1008 hPa | 94 % | 13 °C | 93 % | 0% | 93% | 3% | 0% | |
Il Magazzeno, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.5500; 12.1000
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Il Magazzeno, Republic of Italy. Weather forecast Il Magazzeno.
Il Magazzeno - weather nearby - bigger cities
Il Magazzeno - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Il Magazzeno is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Il Magazzeno
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:03 am | 8:15 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:08 pm | 14:11 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:30 am | 8:47 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:52 am | 9:26 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:08 am | 10:10 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:13 pm | 04/30/2026 5:06 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |