Weather Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship week
Weather forecast for Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship for this and next week.
Friday, May 1
18 / 7°C
| 0.0 mm | 6 km/h |
| 7 °C | 6 °C | 2 am | |
| 11 °C | 9 °C | 8 am | |
| 18 °C | 17 °C | 2 pm | |
| 14 °C | 13 °C | 8 pm |
sunrise 5:07 am
sunset 8:18 pm
HOURLY
sunset 8:18 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1027 hPa | 81 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1027 hPa | 68 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-northeast |
1027 hPa | 48 % | 7 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east-southeast |
1025 hPa | 67 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southwest |
1024 hPa | 75 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1023 hPa | 63 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southeast |
1021 hPa | 35 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h south-southeast |
1018 hPa | 51 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.3333; 18.7333
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 254 m
The administrative part:
- Pomeranian Voivodeship, Gdansk
- Powiat gdański, Pruszcz Gdański
Something wrong, something missing?
Weather Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship, Poland. Weather forecast Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:07 am | 8:18 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:42 pm | 15:10 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:24 am | 9:01 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:30 am | 9:56 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:13 am | 11:15 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:20 pm | 05/01/2026 4:29 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |