Weather Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship today
Weather forecast Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship April 28, 2026
Afternoon in the afternoon partly cloudy, in the evening clear. The highest temperature 10 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 5 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 11 AM
5 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1026 hPa | 34 % | -5 °C | 94 % | 0% | 38% | 90% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northwest |
1026 hPa | 38 % | -3 °C | 98 % | 0% | 58% | 97% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1026 hPa | 51 % | -1 °C | 99 % | 0% | 88% | 99% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1026 hPa | 61 % | 1 °C | 95 % | 0% | 58% | 92% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north |
1026 hPa | 54 % | 0 °C | 56 % | 0% | 40% | 43% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north |
1026 hPa | 45 % | -1 °C | 36 % | 0% | 30% | 23% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north |
1026 hPa | 43 % | -2 °C | 12 % | 0% | 11% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north |
1026 hPa | 45 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north |
1027 hPa | 71 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 67 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 60 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1028 hPa | 58 % | -1 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north |
1028 hPa | 51 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1028 hPa | 49 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northwest |
1028 hPa | 64 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northwest |
1028 hPa | 61 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northwest |
1028 hPa | 63 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1028 hPa | 62 % | -3 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northwest |
1028 hPa | 63 % | -3 °C | 22 % | 0% | 1% | 21% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northwest |
1028 hPa | 66 % | -2 °C | 36 % | 0% | 6% | 32% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northwest |
1029 hPa | 61 % | -1 °C | 17 % | 0% | 3% | 15% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north-northwest |
1029 hPa | 52 % | -2 °C | 29 % | 0% | 17% | 13% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h north |
1030 hPa | 51 % | -2 °C | 75 % | 0% | 52% | 50% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north |
1030 hPa | 52 % | -1 °C | 84 % | 0% | 48% | 80% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1030 hPa | 45 % | -3 °C | 21 % | 0% | 16% | 7% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1030 hPa | 38 % | -4 °C | 21 % | 0% | 19% | 7% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1030 hPa | 36 % | -5 °C | 6 % | 0% | 6% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1031 hPa | 37 % | -5 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1031 hPa | 38 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1031 hPa | 41 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1031 hPa | 47 % | -2 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1031 hPa | 48 % | -2 °C | 31 % | 0% | 0% | 0% | 31% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1031 hPa | 52 % | -1 °C | 64 % | 0% | 0% | 0% | 64% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1031 hPa | 54 % | -1 °C | 53 % | 0% | 0% | 0% | 53% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1031 hPa | 56 % | -1 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1031 hPa | 59 % | -1 °C | 13 % | 0% | 0% | 0% | 13% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1031 hPa | 64 % | 0 °C | 45 % | 0% | 0% | 0% | 45% | |
Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.3333; 18.7333
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 254 m
The administrative part:
- Pomeranian Voivodeship, Gdansk
- Powiat gdański, Pruszcz Gdański
Something wrong, something missing?
Weather Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship, Poland. Weather forecast Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:13 am | 8:12 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:42 pm | 14:58 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:31 am | 8:54 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:39 am | 9:48 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:27 am | 11:01 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:26 pm | 04/28/2026 4:03 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |