Weather Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship the day after tomorrow
Weather forecast Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship April 30, 2026
During the day overcast, in the evening partly cloudy. The highest temperature 12 °C. At night clear. The lowest temperature 4 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1032 hPa | 65 % | -1 °C | 84 % | 0% | 0% | 0% | 84% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northwest |
1032 hPa | 60 % | -2 °C | 78 % | 0% | 0% | 0% | 78% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1032 hPa | 56 % | -3 °C | 85 % | 0% | 0% | 36% | 76% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1031 hPa | 55 % | -3 °C | 94 % | 0% | 0% | 83% | 69% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northwest |
1031 hPa | 52 % | -3 °C | 99 % | 0% | 16% | 99% | 47% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1031 hPa | 49 % | -4 °C | 100 % | 0% | 52% | 99% | 38% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west |
1031 hPa | 45 % | -5 °C | 100 % | 0% | 83% | 99% | 42% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west |
1031 hPa | 42 % | -5 °C | 100 % | 0% | 96% | 100% | 61% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west |
1031 hPa | 41 % | -5 °C | 100 % | 0% | 99% | 99% | 62% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1030 hPa | 38 % | -5 °C | 100 % | 0% | 96% | 100% | 55% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southwest |
1030 hPa | 39 % | -4 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 38% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h southwest |
1030 hPa | 41 % | -2 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 55% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southwest |
1029 hPa | 40 % | -1 °C | 100 % | 0% | 97% | 99% | 66% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southwest |
1028 hPa | 42 % | -1 °C | 100 % | 0% | 90% | 100% | 60% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1028 hPa | 44 % | 0 °C | 100 % | 0% | 43% | 99% | 52% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1026 hPa | 67 % | 6 °C | 34 % | 0% | 18% | 8% | 14% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1027 hPa | 81 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1027 hPa | 68 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-northeast |
1027 hPa | 48 % | 7 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east-southeast |
1025 hPa | 67 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 54.3333; 18.7333
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 254 m
The administrative part:
- Pomeranian Voivodeship, Gdansk
- Powiat gdański, Pruszcz Gdański
Something wrong, something missing?
Weather Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship, Poland. Weather forecast Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nowa Wieś Przywidzka, Pomeranian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:09 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:42 pm | 15:06 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:27 am | 8:59 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:33 am | 9:53 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:18 am | 11:10 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:02 pm | 04/30/2026 4:19 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |