Weather Kolonia Chronów tomorrow
Weather forecast Kolonia Chronów April 30, 2026
During the day morning partly cloudy, later morning cloudy, in the evening initially cloudy, later overcast. The highest temperature 11 °C. At night cloudy. The lowest temperature -1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kolonia Chronów, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northwest |
1030 hPa | 65 % | -3 °C | 76 % | 0% | 24% | 75% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1030 hPa | 62 % | -3 °C | 87 % | 0% | 79% | 83% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1030 hPa | 61 % | -3 °C | 55 % | 0% | 42% | 46% | 3% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-northwest |
1030 hPa | 66 % | -3 °C | 24 % | 0% | 0% | 0% | 23% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1030 hPa | 72 % | -3 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1030 hPa | 74 % | -4 °C | 13 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west-northwest |
1031 hPa | 73 % | -4 °C | 24 % | 0% | 0% | 0% | 24% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1031 hPa | 67 % | -4 °C | 83 % | 0% | 0% | 13% | 82% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1031 hPa | 60 % | -3 °C | 43 % | 0% | 0% | 25% | 35% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1031 hPa | 51 % | -4 °C | 39 % | 0% | 0% | 32% | 14% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1031 hPa | 36 % | -7 °C | 75 % | 0% | 0% | 73% | 31% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northwest |
1030 hPa | 30 % | -8 °C | 93 % | 0% | 0% | 82% | 81% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1030 hPa | 30 % | -7 °C | 95 % | 0% | 0% | 60% | 85% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1030 hPa | 30 % | -7 °C | 72 % | 0% | 0% | 36% | 57% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1029 hPa | 29 % | -6 °C | 5 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1029 hPa | 27 % | -7 °C | 8 % | 0% | 0% | 2% | 6% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1028 hPa | 27 % | -7 °C | 16 % | 0% | 0% | 6% | 10% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1028 hPa | 30 % | -5 °C | 98 % | 0% | 0% | 46% | 97% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1027 hPa | 33 % | -4 °C | 100 % | 0% | 1% | 95% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northwest |
1027 hPa | 37 % | -3 °C | 100 % | 0% | 22% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1027 hPa | 39 % | -3 °C | 100 % | 0% | 14% | 100% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1028 hPa | 42 % | -3 °C | 99 % | 0% | 7% | 56% | 97% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1028 hPa | 49 % | -2 °C | 96 % | 0% | 12% | 66% | 89% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1028 hPa | 53 % | -2 °C | 99 % | 0% | 61% | 97% | 3% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1028 hPa | 55 % | -1 °C | 100 % | 0% | 99% | 81% | 3% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1028 hPa | 61 % | 0 °C | 97 % | 0% | 89% | 83% | 3% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1028 hPa | 62 % | 0 °C | 100 % | 0% | 71% | 99% | 16% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west |
1028 hPa | 63 % | 0 °C | 97 % | 0% | 37% | 96% | 44% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-southwest |
1028 hPa | 69 % | 0 °C | 39 % | 0% | 31% | 13% | 2% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-southwest |
1027 hPa | 74 % | 0 °C | 11 % | 0% | 10% | 8% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h southwest |
1027 hPa | 72 % | 0 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southwest |
1027 hPa | 65 % | 0 °C | 37 % | 0% | 2% | 37% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-southwest |
1028 hPa | 56 % | 0 °C | 57 % | 0% | 0% | 57% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-southwest |
1028 hPa | 50 % | 0 °C | 82 % | 0% | 0% | 82% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-southwest |
1027 hPa | 47 % | 1 °C | 77 % | 0% | 0% | 77% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west |
1027 hPa | 45 % | 1 °C | 50 % | 0% | 0% | 50% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1027 hPa | 43 % | 2 °C | 28 % | 0% | 0% | 28% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northwest |
1027 hPa | 40 % | 2 °C | 64 % | 0% | 0% | 64% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1026 hPa | 39 % | 3 °C | 15 % | 0% | 0% | 15% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1026 hPa | 38 % | 3 °C | 79 % | 0% | 33% | 78% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1025 hPa | 39 % | 3 °C | 100 % | 0% | 9% | 100% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1025 hPa | 39 % | 3 °C | 94 % | 0% | 3% | 94% | 6% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1024 hPa | 40 % | 3 °C | 88 % | 0% | 4% | 56% | 70% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h northwest |
1024 hPa | 48 % | 5 °C | 100 % | 0% | 8% | 96% | 98% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1025 hPa | 52 % | 4 °C | 95 % | 0% | 14% | 46% | 91% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northeast |
1025 hPa | 55 % | 4 °C | 94 % | 0% | 14% | 4% | 93% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east-northeast |
1025 hPa | 58 % | 4 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h east-southeast |
1025 hPa | 61 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kolonia Chronów, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.3500; 20.9500
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 183 m
The administrative part:
- Masovian Voivodeship, Warsaw
- Powiat szydłowiecki, Szydłowiec, Masovian Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Kolonia Chronów, Poland. Weather forecast Kolonia Chronów.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kolonia Chronów is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kolonia Chronów
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:10 am | 7:57 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:33 pm | 14:47 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:31 am | 8:36 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:44 am | 9:24 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:44 am | 10:24 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:47 pm | 04/30/2026 4:17 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |