Weather Kolonia Chronów today
Weather forecast Kolonia Chronów April 29, 2026
During the day cloudy. The highest temperature 8 °C. Total rainfall 0.1 mm. At night partly cloudy. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kolonia Chronów, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1026 hPa | 43 % | -7 °C | 22 % | 0% | 0% | 22% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1026 hPa | 49 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1026 hPa | 55 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1026 hPa | 58 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1027 hPa | 57 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1027 hPa | 55 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north |
1027 hPa | 49 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 39 % | -6 °C | 36 % | 0% | 36% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north |
1027 hPa | 33 % | -8 °C | 54 % | 0% | 36% | 49% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1027 hPa | 34 % | -7 °C | 89 % | 0% | 41% | 89% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1027 hPa | 34 % | -7 °C | 88 % | 0% | 57% | 88% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north |
1027 hPa | 35 % | -6 °C | 100 % | 0% | 94% | 100% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -5 °C | 100 % | 0% | 100% | 96% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north |
1028 hPa | 38 % | -5 °C | 66 % | 0% | 44% | 51% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 37 % | -5 °C | 60 % | 0% | 47% | 43% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -5 °C | 51 % | 0% | 35% | 37% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -6 °C | 81 % | 0% | 35% | 80% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1028 hPa | 42 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1029 hPa | 48 % | -5 °C | 31 % | 0% | 6% | 30% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1029 hPa | 52 % | -4 °C | 93 % | 0% | 14% | 93% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
1029 hPa | 52 % | -4 °C | 77 % | 0% | 21% | 77% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northeast |
1029 hPa | 57 % | -3 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1029 hPa | 58 % | -4 °C | 58 % | 0% | 6% | 57% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-northwest |
1030 hPa | 59 % | -4 °C | 81 % | 0% | 46% | 71% | 17% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-northwest |
1030 hPa | 60 % | -4 °C | 68 % | 0% | 18% | 59% | 18% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-northwest |
1030 hPa | 62 % | -5 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1030 hPa | 66 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1030 hPa | 66 % | -5 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 17% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1031 hPa | 63 % | -4 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1031 hPa | 60 % | -3 °C | 12 % | 0% | 0% | 3% | 11% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1031 hPa | 54 % | -2 °C | 41 % | 0% | 0% | 25% | 37% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1031 hPa | 40 % | -5 °C | 40 % | 0% | 0% | 25% | 35% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northwest |
1030 hPa | 30 % | -7 °C | 42 % | 0% | 0% | 9% | 39% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northwest |
1030 hPa | 25 % | -9 °C | 78 % | 0% | 0% | 38% | 71% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1030 hPa | 24 % | -9 °C | 92 % | 0% | 0% | 15% | 90% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northwest |
1029 hPa | 24 % | -8 °C | 25 % | 0% | 0% | 4% | 21% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1029 hPa | 22 % | -9 °C | 14 % | 0% | 0% | 13% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northwest |
1028 hPa | 22 % | -9 °C | 38 % | 0% | 0% | 14% | 27% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northwest |
1028 hPa | 22 % | -8 °C | 85 % | 0% | 0% | 6% | 84% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northwest |
1027 hPa | 26 % | -7 °C | 100 % | 0% | 0% | 9% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1027 hPa | 31 % | -5 °C | 100 % | 0% | 0% | 26% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1027 hPa | 36 % | -4 °C | 100 % | 0% | 0% | 95% | 99% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1028 hPa | 41 % | -3 °C | 99 % | 0% | 0% | 96% | 74% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1028 hPa | 44 % | -2 °C | 100 % | 0% | 21% | 100% | 5% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1028 hPa | 48 % | -2 °C | 37 % | 0% | 0% | 37% | 0% | |
Kolonia Chronów, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.3500; 20.9500
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 183 m
The administrative part:
- Masovian Voivodeship, Warsaw
- Powiat szydłowiecki, Szydłowiec, Masovian Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Kolonia Chronów, Poland. Weather forecast Kolonia Chronów.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kolonia Chronów is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Kolonia Chronów
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Kolonia Chronów
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:12 am | 7:55 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:33 pm | 14:43 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:33 am | 8:34 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:46 am | 9:22 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:48 am | 10:21 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:33 pm | 04/29/2026 4:06 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |