Weather Kolonia Chronów long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Kolonia Chronów for ten days.
Monday, May 4
26 / 13°C
| 0.0 mm | 10 km/h |
| 13 °C | 12 °C | 2 am | |
| 17 °C | 16 °C | 8 am | |
| 26 °C | 24 °C | 2 pm | |
| 20 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 5:02 am
sunset 8:04 pm
HOURLY
sunset 8:04 pm
|
|
|
|
Weather forecast Kolonia Chronów, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south |
1012 hPa | 58 % | 5 °C | 22 % | 0% | 0% | 0% | 22% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southwest |
1012 hPa | 48 % | 6 °C | 8 % | 0% | 0% | 0% | 8% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 26 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southwest |
1011 hPa | 25 % | 4 °C | 75 % | 0% | 0% | 0% | 75% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south |
1010 hPa | 38 % | 5 °C | 78 % | 0% | 0% | 0% | 78% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h south |
1010 hPa | 56 % | 5 °C | 93 % | 0% | 0% | 0% | 93% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.1 mm | 1.9 m/s7 km/h southwest |
1010 hPa | 54 % | 7 °C | 97 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain | 23 °C 22 °C |
0.9 mm | 3.2 m/s12 km/h west-southwest |
1010 hPa | 41 % | 8 °C | 98 % | 0% | 9% | 49% | 96% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1011 hPa | 87 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 17% | 100% | |
Kolonia Chronów, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.3500; 20.9500
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 183 m
The administrative part:
- Masovian Voivodeship, Warsaw
- Powiat szydłowiecki, Szydłowiec, Masovian Voivodeship
Something wrong, something missing?
Weather Kolonia Chronów, Poland. Weather forecast Kolonia Chronów.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kolonia Chronów is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kolonia Chronów
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:02 am | 8:04 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:32 pm | 15:01 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:23 am | 8:43 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:34 am | 9:33 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:30 am | 10:38 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 10:40 pm | 05/04/2026 5:41 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |