Weather Jabeek the day after tomorrow
Weather forecast Jabeek May 17, 2026
During the day morning clear, in the afternoon cloudy, in the evening clear. The highest temperature 16 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 7 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Jabeek, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1016 hPa | 90 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h southwest |
1018 hPa | 87 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h east-southeast |
1018 hPa | 49 % | 3 °C | 39 % | 0% | 29% | 33% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h south-southeast |
1018 hPa | 64 % | 6 °C | 11 % | 0% | 2% | 11% | 0% | |
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1019 hPa | 84 % | 4 °C | 25 % | 0% | 0% | 24% | 3% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.1 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1019 hPa | 83 % | 6 °C | 100 % | 0% | 4% | 100% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 16 °C 15 °C |
4.9 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1019 hPa | 60 % | 8 °C | 49 % | 0% | 10% | 43% | 2% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northeast |
1020 hPa | 84 % | 10 °C | 75 % | 0% | 6% | 67% | 25% | |
Jabeek, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 50.9808; 5.9417
Time zone: Europe / Amsterdam
Something wrong, something missing?
Weather Jabeek, Netherlands. Weather forecast Jabeek.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Jabeek is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Jabeek
data are always in the local timeSun and light
May 17, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:43 am | 9:22 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:32 pm | 15:39 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:01 am | 10:04 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:06 am | 11 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:44 am | 12:25 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/17/2026 5:25 am | 05/17/2026 11:08 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |