Weather Jabeek long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Jabeek for ten days.
Wednesday, May 20
18 / 7°C
| 0.5 mm | 7 km/h |
| 9 °C | 9 °C | 2 am | |
| 10 °C | 9 °C | 8 am | |
| 17 °C | 17 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 16 °C | 8 pm |
sunrise 5:39 am
sunset 9:26 pm
HOURLY
sunset 9:26 pm
|
|
|
|
Weather forecast Jabeek, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 05/20/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 9 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h northwest |
1026 hPa | 99 % | 8 °C | 28 % | 0% | 0% | 2% | 27% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 10 °C |
0.2 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northwest |
1028 hPa | 98 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 24% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 17 °C 17 °C |
0.3 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1029 hPa | 70 % | 11 °C | 33 % | 0% | 13% | 23% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1030 hPa | 68 % | 10 °C | 10 % | 0% | 7% | 7% | 0% | |
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northwest |
1031 hPa | 91 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north-northeast |
1032 hPa | 96 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1032 hPa | 55 % | 10 °C | 62 % | 0% | 61% | 9% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-northeast |
1030 hPa | 64 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Jabeek, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 50.9808; 5.9417
Time zone: Europe / Amsterdam
Something wrong, something missing?
Weather Jabeek, Netherlands. Weather forecast Jabeek.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Jabeek is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Jabeek
data are always in the local timeSun and light
May 20, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:39 am | 9:26 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:32 pm | 15:47 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:56 am | 10:09 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4 am | 11:06 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:29 am | 12:41 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/20/2026 8:37 am | 05/21/2026 1:54 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |