Weather Pivdenne the day after tomorrow
Weather forecast Pivdenne April 30, 2026
During the day morning rain to overcast. The highest temperature 10 °C. Total rainfall 1.2 mm. At night overcast. The lowest temperature 5 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pivdenne, Ukraine extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| rain | 5 °C 3 °C |
1.1 mm | 0.2 m/s1 km/h east-southeast |
1020 hPa | 76 % | 1 °C | 100 % | 0% | 98% | 100% | 100% | |
| 9 AM
2 AM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.1 mm | 0.9 m/s3 km/h east |
1021 hPa | 78 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 4% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northeast |
1021 hPa | 60 % | 2 °C | 100 % | 0% | 57% | 100% | 33% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southeast |
1022 hPa | 81 % | 3 °C | 100 % | 0% | 11% | 100% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1022 hPa | 87 % | 3 °C | 100 % | 0% | 2% | 100% | 100% | |
| 9 AM
2 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.3 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1023 hPa | 79 % | 4 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 100% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1023 hPa | 70 % | 4 °C | 100 % | 0% | 41% | 100% | 100% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.2 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1023 hPa | 62 % | 1 °C | 100 % | 0% | 76% | 100% | 100% | |
Pivdenne, Ukraine - information
State: UkraineGPS coordinates: 50.0561; 35.9579
Time zone: Europe / Kyiv
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Pivdenne, Ukraine. Weather forecast Pivdenne.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pivdenne is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pivdenne
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:14 am | 7:53 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:33 pm | 14:39 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:37 am | 8:30 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:51 am | 9:16 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:56 am | 10:12 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:41 pm | 04/30/2026 4:20 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |