Weather Göllü, Mardin tomorrow
Weather forecast Göllü, Mardin April 29, 2026
During the day morning cloudy, later morning rain, in the afternoon initially rain, later overcast. The highest temperature 20 °C. Total rainfall 2.2 mm. At night partly cloudy. The lowest temperature 11 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Göllü, Mardin, Turkey extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north |
1012 hPa | 88 % | 10 °C | 41 % | 0% | 0% | 0% | 41% | |
| 9 AM
2 AM
| rain | 19 °C 19 °C |
2.2 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southeast |
1013 hPa | 66 % | 12 °C | 99 % | 0% | 17% | 4% | 98% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1013 hPa | 58 % | 10 °C | 94 % | 0% | 7% | 0% | 94% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northeast |
1014 hPa | 88 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 4% | 100% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| partly cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north |
1013 hPa | 86 % | 10 °C | 27 % | 0% | 0% | 0% | 26% | |
| 9 AM
2 AM
| light rain showers | 19 °C 19 °C |
0.7 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1014 hPa | 59 % | 11 °C | 61 % | 0% | 0% | 2% | 60% | |
| 3 PM
8 AM
| cloudy | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south |
1014 hPa | 67 % | 12 °C | 71 % | 0% | 0% | 6% | 68% | |
| 9 PM
2 PM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north |
1015 hPa | 88 % | 12 °C | 58 % | 0% | 0% | 0% | 58% | |
Göllü, Mardin, Turkey - information
State: TurkeyGPS coordinates: 37.2507; 40.7148
Time zone: Europe / Istanbul
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Göllü, Mardin, Turkey. Weather forecast Göllü, Mardin.
Göllü, Mardin - weather nearby - bigger cities
Göllü, Mardin - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Göllü, Mardin is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Göllü, Mardin
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:24 am | 7:04 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:14 pm | 13:40 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:56 am | 7:33 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:23 am | 8:06 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:48 am | 8:41 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:04 pm | 04/29/2026 3:57 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |