Weather Çiftlikköy, Şirnak week
Weather forecast for Çiftlikköy, Şirnak for this and next week.
Friday, May 1
21 / 11°C
| 0.3 mm | 7 km/h |
| 11 °C | 10 °C | 3 am | |
| 18 °C | 17 °C | 9 am | |
| 21 °C | 20 °C | 3 pm | |
| 15 °C | 14 °C | 9 pm |
sunrise 5:15 am
sunset 6:59 pm
HOURLY
sunset 6:59 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Çiftlikköy, Şirnak, Turkey extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north |
1013 hPa | 76 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.1 mm | 1.2 m/s4 km/h southeast |
1014 hPa | 54 % | 8 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south |
1012 hPa | 44 % | 8 °C | 96 % | 0% | 0% | 7% | 96% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.2 mm | 1.5 m/s5 km/h north |
1013 hPa | 63 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 14% | 100% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| rain | 12 °C 11 °C |
3.8 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1012 hPa | 79 % | 8 °C | 89 % | 0% | 7% | 89% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.1 mm | 1.7 m/s6 km/h east-northeast |
1013 hPa | 54 % | 8 °C | 6 % | 0% | 4% | 2% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.4 mm | 2.8 m/s10 km/h south-southeast |
1012 hPa | 52 % | 10 °C | 10 % | 0% | 4% | 7% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.3 mm | 2.4 m/s9 km/h northeast |
1013 hPa | 64 % | 9 °C | 100 % | 0% | 1% | 16% | 100% | |
Çiftlikköy, Şirnak, Turkey - information
State: TurkeyGPS coordinates: 37.1743; 42.4197
Time zone: Europe / Istanbul
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Çiftlikköy, Şirnak, Turkey. Weather forecast Çiftlikköy, Şirnak.
Çiftlikköy, Şirnak - weather nearby - bigger cities
Çiftlikköy, Şirnak - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Çiftlikköy, Şirnak is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Çiftlikköy, Şirnak
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:15 am | 6:59 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:07 pm | 13:43 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:47 am | 7:28 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:14 am | 8:01 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:38 am | 8:37 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 5:59 pm | 05/01/2026 4:40 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |