Weather Ripa week
Weather forecast for Ripa for this and next week.
Friday, May 1
23 / 8°C
| 0.0 mm | 15 km/h |
| 8 °C | 7 °C | 2 am | |
| 11 °C | 10 °C | 8 am | |
| 23 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 18 °C | 17 °C | 8 pm |
sunrise 5:19 am
sunset 8:42 pm
HOURLY
sunset 8:42 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ripa, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1028 hPa | 81 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1028 hPa | 85 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1028 hPa | 87 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1028 hPa | 82 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h west-northwest |
1026 hPa | 39 % | 8 °C | 68 % | 0% | 0% | 0% | 68% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1024 hPa | 58 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-southwest |
1022 hPa | 72 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southwest |
1018 hPa | 66 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h southwest |
1016 hPa | 41 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southwest |
1013 hPa | 57 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Ripa, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 55.9167; 14.2333
Time zone: Europe / Stockholm
Something wrong, something missing?
Weather Ripa, Sweden. Weather forecast Ripa.
Ripa - weather nearby - bigger cities
Ripa - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ripa is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ripa
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:19 am | 8:42 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1 pm | 15:23 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:34 am | 9:27 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:34 am | 10:28 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:59 am | 12:09 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:45 pm | 05/01/2026 4:41 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |