Weather Ripa tomorrow
| 8 °C | 5 °C | 9 am | |
| 14 °C | 11 °C | 12 pm | |
| 13 °C | 10 °C | 3 pm | |
| 9 °C | 7 °C | 9 pm |
sunrise 5:23 am
sunset 8:38 pm
HOURLY
sunset 8:38 pm
Weather forecast Ripa April 29, 2026
During the day morning cloudy, in the afternoon partly cloudy, in the evening cloudy. The highest temperature 16 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ripa, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-southeast |
1029 hPa | 80 % | 1 °C | 11 % | 0% | 0% | 0% | 11% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west |
1029 hPa | 84 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northwest |
1029 hPa | 85 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west-northwest |
1029 hPa | 87 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1030 hPa | 88 % | 0 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west-northwest |
1030 hPa | 88 % | 0 °C | 48 % | 0% | 1% | 10% | 42% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northwest |
1030 hPa | 88 % | 0 °C | 81 % | 0% | 1% | 24% | 75% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-northwest |
1029 hPa | 83 % | 0 °C | 75 % | 0% | 1% | 43% | 59% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northwest |
1030 hPa | 69 % | 0 °C | 82 % | 0% | 3% | 75% | 33% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1030 hPa | 58 % | 0 °C | 92 % | 0% | 5% | 90% | 24% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northwest |
1030 hPa | 39 % | -2 °C | 87 % | 0% | 6% | 84% | 11% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northwest |
1030 hPa | 31 % | -3 °C | 65 % | 0% | 9% | 57% | 8% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northwest |
1030 hPa | 31 % | -2 °C | 54 % | 0% | 10% | 47% | 6% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northwest |
1030 hPa | 30 % | -1 °C | 71 % | 0% | 14% | 67% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1030 hPa | 31 % | -1 °C | 78 % | 0% | 8% | 75% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east-southeast |
1031 hPa | 40 % | 0 °C | 63 % | 0% | 15% | 53% | 8% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h southeast |
1031 hPa | 31 % | -3 °C | 30 % | 0% | 6% | 7% | 18% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h southeast |
1031 hPa | 32 % | -3 °C | 20 % | 0% | 2% | 1% | 16% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south-southeast |
1031 hPa | 35 % | -2 °C | 5 % | 0% | 1% | 1% | 2% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h south-southeast |
1031 hPa | 38 % | -2 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southeast |
1031 hPa | 44 % | 0 °C | 43 % | 0% | 0% | 4% | 41% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southeast |
1031 hPa | 58 % | 1 °C | 73 % | 0% | 0% | 11% | 70% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1031 hPa | 66 % | 2 °C | 86 % | 0% | 0% | 31% | 81% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southeast |
1031 hPa | 67 % | 2 °C | 78 % | 0% | 0% | 38% | 63% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southeast |
1031 hPa | 65 % | 1 °C | 40 % | 0% | 0% | 2% | 38% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southwest |
1031 hPa | 69 % | 1 °C | 31 % | 0% | 0% | 0% | 31% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west |
1031 hPa | 74 % | 0 °C | 23 % | 0% | 0% | 0% | 23% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west |
1030 hPa | 77 % | 0 °C | 27 % | 0% | 0% | 0% | 27% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h northwest |
1030 hPa | 85 % | 1 °C | 55 % | 0% | 0% | 0% | 55% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h north |
1030 hPa | 86 % | 0 °C | 42 % | 0% | 0% | 0% | 42% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north |
1030 hPa | 86 % | 0 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h north-northwest |
1030 hPa | 80 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northwest |
1030 hPa | 66 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1030 hPa | 58 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h west-northwest |
1029 hPa | 44 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h west-northwest |
1029 hPa | 35 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west-northwest |
1029 hPa | 32 % | 2 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h west-northwest |
1028 hPa | 31 % | 3 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h northwest |
1028 hPa | 33 % | 4 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h northwest |
1027 hPa | 32 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northwest |
1027 hPa | 34 % | 5 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h northwest |
1027 hPa | 38 % | 6 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northwest |
1026 hPa | 42 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northwest |
1026 hPa | 46 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northwest |
1026 hPa | 53 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1027 hPa | 60 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1028 hPa | 67 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1028 hPa | 73 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Ripa, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 55.9167; 14.2333
Time zone: Europe / Stockholm
Something wrong, something missing?
Weather Ripa, Sweden. Weather forecast Ripa.
Ripa - weather nearby - bigger cities
Ripa - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ripa is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ripa
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:23 am | 8:38 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1 pm | 15:14 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:39 am | 9:23 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:41 am | 10:21 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:14 am | 11:53 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:04 pm | 04/29/2026 4:27 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |