Weather Nedingen the day after tomorrow
Weather forecast Nedingen April 30, 2026
During the day morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later clear. The highest temperature 20 °C. At night clear. The lowest temperature 5 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nedingen, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-southwest |
1026 hPa | 63 % | 0 °C | 96 % | 0% | 27% | 93% | 42% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west |
1026 hPa | 66 % | 0 °C | 83 % | 0% | 12% | 24% | 76% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-northwest |
1026 hPa | 69 % | 0 °C | 60 % | 0% | 6% | 0% | 58% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1026 hPa | 76 % | 1 °C | 89 % | 0% | 1% | 0% | 89% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1026 hPa | 80 % | 2 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1027 hPa | 84 % | 2 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1027 hPa | 87 % | 3 °C | 98 % | 0% | 1% | 0% | 98% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northwest |
1027 hPa | 82 % | 3 °C | 95 % | 0% | 4% | 0% | 95% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1027 hPa | 75 % | 4 °C | 92 % | 0% | 4% | 0% | 92% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1025 hPa | 44 % | 7 °C | 7 % | 0% | 7% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1024 hPa | 63 % | 10 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west |
1025 hPa | 85 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1024 hPa | 79 % | 7 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west-southwest |
1021 hPa | 39 % | 8 °C | 64 % | 0% | 0% | 0% | 64% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west-southwest |
1019 hPa | 51 % | 8 °C | 9 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
Nedingen, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 59.1000; 16.6833
Time zone: Europe / Stockholm
Something wrong, something missing?
Weather Nedingen, Sweden. Weather forecast Nedingen.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nedingen is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nedingen
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:58 am | 8:44 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:50 pm | 15:46 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:06 am | 9:36 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:54 am | 10:50 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:22 pm | 04/30/2026 4:14 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |