Weather Nedingen long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Nedingen for ten days.
Sunday, May 3
17 / 12°C
| 0.0 mm | 14 km/h |
| 13 °C | 12 °C | 2 am | |
| 12 °C | 11 °C | 8 am | |
| 17 °C | 16 °C | 2 pm | |
| 15 °C | 15 °C | 8 pm |
sunrise 4:50 am
sunset 8:51 pm
HOURLY
sunset 8:51 pm
|
|
|
|
Weather forecast Nedingen, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southwest |
1010 hPa | 74 % | 8 °C | 63 % | 0% | 0% | 0% | 63% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west-southwest |
1011 hPa | 76 % | 8 °C | 100 % | 0% | 34% | 67% | 99% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-southwest |
1011 hPa | 59 % | 9 °C | 100 % | 0% | 43% | 35% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1012 hPa | 74 % | 10 °C | 93 % | 0% | 93% | 1% | 2% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1013 hPa | 86 % | 7 °C | 54 % | 0% | 22% | 11% | 27% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1013 hPa | 74 % | 5 °C | 8 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west-southwest |
1015 hPa | 61 % | 9 °C | 93 % | 0% | 3% | 50% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1011 hPa | 77 % | 10 °C | 99 % | 0% | 3% | 85% | 100% | |
Nedingen, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 59.1000; 16.6833
Time zone: Europe / Stockholm
Something wrong, something missing?
Weather Nedingen, Sweden. Weather forecast Nedingen.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nedingen is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nedingen
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:50 am | 8:51 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:50 pm | 16:01 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:57 am | 9:45 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:39 am | 11:04 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 10:46 pm | 05/03/2026 4:27 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |