Weather Pažiť week
Weather forecast for Pažiť for this and next week.
Saturday, May 2
22 / 7°C
| 0.0 mm | 5 km/h |
| 8 °C | 6 °C | 2 am | |
| 12 °C | 10 °C | 8 am | |
| 20 °C | 19 °C | 2 pm | |
| 15 °C | 14 °C | 8 pm |
sunrise 5:24 am
sunset 8:02 pm
HOURLY
sunset 8:02 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pažiť, Slovakia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h east-northeast |
1025 hPa | 71 % | 3 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northeast |
1024 hPa | 68 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north |
1020 hPa | 36 % | 4 °C | 25 % | 0% | 0% | 25% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h southeast |
1017 hPa | 53 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-southeast |
1019 hPa | 58 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-southeast |
1020 hPa | 52 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1017 hPa | 34 % | 0 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south |
1015 hPa | 47 % | 1 °C | 50 % | 0% | 0% | 0% | 50% | |
Pažiť, Slovakia - information
State: SlovakiaGPS coordinates: 48.6315; 18.4345
Time zone: Europe / Bratislava
Something wrong, something missing?
Weather Pažiť, Slovakia. Weather forecast Pažiť.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pažiť is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pažiť
data are always in the local timeSun and light
May 2, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:24 am | 8:02 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:43 pm | 14:37 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:48 am | 8:39 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:04 am | 9:23 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:12 am | 10:16 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 8:15 pm | 05/02/2026 5:10 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |