Weather Pažiť tomorrow
Weather forecast Pažiť April 30, 2026
During the day morning cloudy, later morning clear. The highest temperature 13 °C. At night clear. The lowest temperature 2 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pažiť, Slovakia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1023 hPa | 53 % | -2 °C | 39 % | 0% | 7% | 39% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north-northeast |
1027 hPa | 59 % | -1 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1027 hPa | 30 % | -4 °C | 8 % | 0% | 1% | 1% | 6% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1028 hPa | 36 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h east-northeast |
1031 hPa | 59 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northeast |
1031 hPa | 53 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1027 hPa | 36 % | 1 °C | 98 % | 0% | 2% | 98% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1026 hPa | 48 % | 3 °C | 18 % | 0% | 0% | 18% | 0% | |
Pažiť, Slovakia - information
State: SlovakiaGPS coordinates: 48.6315; 18.4345
Time zone: Europe / Bratislava
Something wrong, something missing?
Weather Pažiť, Slovakia. Weather forecast Pažiť.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pažiť is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pažiť
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:28 am | 7:59 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:43 pm | 14:31 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:52 am | 8:35 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:09 am | 9:19 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:17 am | 10:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:53 pm | 04/30/2026 4:33 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |