Weather Lehôtka pod Brehy weekend
Weather forecast for Lehôtka pod Brehy for this and next weekend.
Friday, May 1
12 / 3°C
| 0.0 mm | 17 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Lehôtka pod Brehy, Slovakia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northwest |
1024 hPa | 80 % | -1 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1025 hPa | 62 % | 0 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northwest |
1024 hPa | 42 % | -1 °C | 54 % | 0% | 53% | 23% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1024 hPa | 47 % | -2 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
Lehôtka pod Brehy, Slovakia - information
State: SlovakiaGPS coordinates: 48.5431; 18.8079
Time zone: Europe / Bratislava
Something wrong, something missing?
Weather Lehôtka pod Brehy, Slovakia. Weather forecast Lehôtka pod Brehy.
Lehôtka pod Brehy - weather nearby - bigger cities
Lehôtka pod Brehy - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Lehôtka pod Brehy is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Lehôtka pod Brehy
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:25 am | 7:59 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:41 pm | 14:34 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:49 am | 8:35 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:05 am | 9:19 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:14 am | 10:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:02 pm | 05/01/2026 4:49 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |