Weather Torre di Buiano weekend
Weather forecast for Torre di Buiano for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear. Sunday during the day morning partly cloudy, later morning overcast, in the evening cloudy.
Friday, May 1
20 / 10°C
| 0.0 mm | 24 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Torre di Buiano, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northeast |
1024 hPa | 49 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1024 hPa | 54 % | 2 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1025 hPa | 59 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northeast |
1025 hPa | 58 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1025 hPa | 51 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1024 hPa | 47 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1025 hPa | 48 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northeast |
1025 hPa | 47 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1025 hPa | 44 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h northeast |
1025 hPa | 38 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h northeast |
1026 hPa | 33 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northeast |
1026 hPa | 30 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northeast |
1026 hPa | 27 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 19 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h northeast |
1025 hPa | 25 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 20 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h northeast |
1025 hPa | 22 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 20 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northeast |
1025 hPa | 22 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 20 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northeast |
1024 hPa | 23 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 19 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h northeast |
1024 hPa | 24 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h northeast |
1024 hPa | 26 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h northeast |
1024 hPa | 29 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northeast |
1025 hPa | 33 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northeast |
1027 hPa | 59 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-northeast |
1026 hPa | 58 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h south-southwest |
1022 hPa | 23 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h north |
1019 hPa | 39 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Torre di Buiano, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 43.8517; 11.3388
Time zone: Europe / Rome
Population: 33
Altitude: 464 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Torre di Buiano, Republic of Italy. Weather forecast Torre di Buiano.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Torre di Buiano is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Torre di Buiano
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:06 am | 8:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:11 pm | 14:11 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:34 am | 8:49 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:56 am | 9:28 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:13 am | 10:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:22 pm | 05/01/2026 5:32 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |