Weather Torre di Buiano long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Torre di Buiano for ten days.
Monday, May 4
20 / 14°C
| 6.0 mm | 12 km/h |
| 15 °C | 14 °C | 2 am | |
| 14 °C | 14 °C | 8 am | |
| 20 °C | 19 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 17 °C | 8 pm |
sunrise 6:02 am
sunset 8:21 pm
HOURLY
sunset 8:21 pm
|
|
|
|
Weather forecast Torre di Buiano, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.1 mm | 0.5 m/s2 km/h northeast |
1018 hPa | 69 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 99% | 99% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.1 mm | 0.6 m/s2 km/h east-southeast |
1018 hPa | 73 % | 9 °C | 91 % | 0% | 26% | 12% | 86% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 20 °C 19 °C |
2.5 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southwest |
1016 hPa | 52 % | 9 °C | 96 % | 0% | 85% | 76% | 24% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 16 °C 17 °C |
3.3 mm | 1.1 m/s4 km/h east-southeast |
1015 hPa | 83 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 91% | 16% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| light rain | 15 °C 16 °C |
0.5 mm | 1.2 m/s4 km/h east |
1015 hPa | 92 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 42% | 56% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.3 mm | 0.4 m/s1 km/h southeast |
1014 hPa | 90 % | 13 °C | 99 % | 0% | 67% | 34% | 96% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 19 °C 19 °C |
3.1 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1013 hPa | 67 % | 13 °C | 98 % | 0% | 85% | 83% | 35% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 17 °C 18 °C |
2.8 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southeast |
1012 hPa | 89 % | 14 °C | 100 % | 0% | 95% | 85% | 95% | |
Torre di Buiano, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 43.8517; 11.3388
Time zone: Europe / Rome
Population: 33
Altitude: 464 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Torre di Buiano, Republic of Italy. Weather forecast Torre di Buiano.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Torre di Buiano is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Torre di Buiano
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:02 am | 8:21 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:11 pm | 14:18 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:29 am | 8:53 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:51 am | 9:32 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:07 am | 10:17 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 10:39 pm | 05/04/2026 7:03 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |