Weather Pradivisi the day after tomorrow
Weather forecast Pradivisi April 30, 2026
During the day morning partly cloudy, later morning cloudy, in the afternoon clear. The highest temperature 18 °C. At night clear. The lowest temperature 10 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pradivisi, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-northeast |
1020 hPa | 61 % | 6 °C | 59 % | 0% | 17% | 51% | 3% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-northeast |
1020 hPa | 61 % | 6 °C | 38 % | 0% | 11% | 28% | 2% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east-northeast |
1021 hPa | 65 % | 6 °C | 20 % | 0% | 0% | 19% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1021 hPa | 63 % | 5 °C | 22 % | 0% | 1% | 21% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-northeast |
1021 hPa | 56 % | 3 °C | 19 % | 0% | 10% | 10% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-northeast |
1022 hPa | 55 % | 2 °C | 18 % | 0% | 11% | 7% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1022 hPa | 53 % | 1 °C | 27 % | 0% | 2% | 25% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1023 hPa | 43 % | -1 °C | 77 % | 0% | 0% | 77% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1024 hPa | 36 % | -2 °C | 54 % | 0% | 0% | 54% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east |
1025 hPa | 25 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southeast |
1024 hPa | 42 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1027 hPa | 70 % | 3 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h northeast |
1027 hPa | 62 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west |
1026 hPa | 30 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1025 hPa | 39 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Pradivisi, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.6031; 12.6626
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Pradivisi, Republic of Italy. Weather forecast Pradivisi.
Pradivisi - weather nearby - bigger cities
Pradivisi - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pradivisi is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pradivisi
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:58 am | 8:15 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:06 pm | 14:16 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:25 am | 8:48 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:45 am | 9:28 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4 am | 10:14 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:12 pm | 04/30/2026 5:02 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |