Weather Marina di Cavallino the day after tomorrow
Weather forecast Marina di Cavallino May 1, 2026
During the day clear. The highest temperature 19 °C. At night clear. The lowest temperature 10 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Marina di Cavallino, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 9.0 m/s32 km/h east-northeast |
1027 hPa | 40 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 9.2 m/s33 km/h east-northeast |
1027 hPa | 43 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 9.2 m/s33 km/h east-northeast |
1027 hPa | 45 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 8.9 m/s32 km/h east-northeast |
1027 hPa | 48 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h east-northeast |
1027 hPa | 51 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h northeast |
1027 hPa | 52 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northeast |
1027 hPa | 52 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1027 hPa | 54 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north |
1028 hPa | 53 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1028 hPa | 43 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1028 hPa | 32 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east |
1028 hPa | 28 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-southeast |
1028 hPa | 27 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1027 hPa | 27 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south |
1027 hPa | 27 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south |
1026 hPa | 26 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south |
1026 hPa | 24 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south |
1026 hPa | 24 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h southeast |
1025 hPa | 26 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west |
1025 hPa | 42 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west-northwest |
1025 hPa | 37 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1027 hPa | 56 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1026 hPa | 59 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h south-southeast |
1023 hPa | 35 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h south |
1020 hPa | 50 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Marina di Cavallino, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.4869; 12.5761
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Marina di Cavallino, Republic of Italy. Weather forecast Marina di Cavallino.
Marina di Cavallino - weather nearby - bigger cities
Marina di Cavallino - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Marina di Cavallino is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Marina di Cavallino
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:57 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:06 pm | 14:18 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:24 am | 8:50 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:44 am | 9:29 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:59 am | 10:15 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:20 pm | 05/01/2026 5:22 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |