Weather Marina di Cavallino long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Marina di Cavallino for ten days.
Monday, May 4
21 / 15°C
| 0.0 mm | 11 km/h |
| 15 °C | 16 °C | 2 am | |
| 15 °C | 15 °C | 8 am | |
| 21 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 18 °C | 18 °C | 8 pm |
sunrise 5:53 am
sunset 8:20 pm
HOURLY
sunset 8:20 pm
|
|
|
|
Weather forecast Marina di Cavallino, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1016 hPa | 86 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1016 hPa | 84 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h southeast |
1015 hPa | 57 % | 11 °C | 43 % | 0% | 4% | 42% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h southeast |
1014 hPa | 74 % | 13 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northeast |
1014 hPa | 85 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.1 mm | 3.3 m/s12 km/h east-northeast |
1015 hPa | 83 % | 13 °C | 89 % | 0% | 38% | 0% | 82% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h southeast |
1014 hPa | 68 % | 13 °C | 100 % | 0% | 12% | 9% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.3 mm | 2.9 m/s10 km/h east-southeast |
1013 hPa | 81 % | 13 °C | 54 % | 0% | 0% | 4% | 53% | |
Marina di Cavallino, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.4869; 12.5761
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Marina di Cavallino, Republic of Italy. Weather forecast Marina di Cavallino.
Marina di Cavallino - weather nearby - bigger cities
Marina di Cavallino - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Marina di Cavallino is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Marina di Cavallino
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:53 am | 8:20 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:06 pm | 14:26 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:19 am | 8:54 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:39 am | 9:34 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:52 am | 10:21 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 10:41 pm | 05/04/2026 6:50 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |