Weather Lu Razzoni today
| 16 °C | 17 °C | 9 am | |
| 21 °C | 22 °C | 12 pm | |
| 21 °C | 22 °C | 3 pm | |
| 17 °C | 18 °C | 9 pm |
sunrise 6:26 am
sunset 8:17 pm
HOURLY
sunset 8:17 pm
Weather forecast Lu Razzoni April 28, 2026
During the day morning fog, later morning clear, in the evening partly cloudy. The highest temperature 22 °C. At night cloudy. The lowest temperature 11 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Lu Razzoni, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southeast |
1017 hPa | 96 % | 13 °C | 21 % | 20% | 21% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1017 hPa | 98 % | 13 °C | 25 % | 21% | 25% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| fog | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1016 hPa | 99 % | 13 °C | 76 % | 75% | 76% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| fog | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1016 hPa | 97 % | 12 °C | 75 % | 72% | 75% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| fog | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southeast |
1016 hPa | 97 % | 11 °C | 77 % | 75% | 77% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| fog | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1015 hPa | 97 % | 11 °C | 78 % | 76% | 78% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| fog | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1015 hPa | 99 % | 10 °C | 88 % | 88% | 88% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| fog | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1015 hPa | 99 % | 10 °C | 91 % | 91% | 91% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1015 hPa | 91 % | 11 °C | 26 % | 0% | 26% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h southeast |
1015 hPa | 79 % | 12 °C | 24 % | 1% | 24% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1015 hPa | 65 % | 12 °C | 5 % | 0% | 5% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1015 hPa | 65 % | 13 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1015 hPa | 69 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northwest |
1015 hPa | 69 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north |
1014 hPa | 68 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north-northwest |
1014 hPa | 65 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northwest |
1013 hPa | 64 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northwest |
1013 hPa | 62 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northwest |
1012 hPa | 68 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northwest |
1012 hPa | 77 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h west |
1012 hPa | 84 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southwest |
1012 hPa | 83 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south |
1013 hPa | 79 % | 12 °C | 6 % | 0% | 0% | 1% | 4% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1013 hPa | 76 % | 12 °C | 37 % | 0% | 0% | 0% | 37% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1013 hPa | 76 % | 11 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 16% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1013 hPa | 78 % | 11 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h southeast |
1013 hPa | 78 % | 11 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southeast |
1012 hPa | 77 % | 11 °C | 82 % | 0% | 0% | 0% | 82% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southeast |
1012 hPa | 75 % | 10 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southeast |
1012 hPa | 75 % | 10 °C | 72 % | 0% | 0% | 0% | 72% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h southeast |
1012 hPa | 76 % | 10 °C | 46 % | 0% | 0% | 0% | 46% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southeast |
1012 hPa | 77 % | 10 °C | 53 % | 0% | 0% | 10% | 53% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h south-southeast |
1012 hPa | 78 % | 12 °C | 36 % | 0% | 0% | 15% | 25% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h southeast |
1012 hPa | 68 % | 13 °C | 45 % | 0% | 0% | 32% | 17% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-northeast |
1012 hPa | 59 % | 12 °C | 55 % | 0% | 0% | 39% | 21% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h north-northeast |
1012 hPa | 54 % | 13 °C | 43 % | 0% | 0% | 9% | 36% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h north-northeast |
1012 hPa | 50 % | 13 °C | 43 % | 0% | 0% | 3% | 41% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 25 °C 25 °C |
0.0 mm | 8.7 m/s31 km/h north |
1012 hPa | 57 % | 15 °C | 22 % | 0% | 0% | 5% | 18% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 9.1 m/s33 km/h north-northwest |
1012 hPa | 62 % | 16 °C | 89 % | 0% | 1% | 34% | 85% | |
| 3 PM
9 AM
| heavy rain | 23 °C 24 °C |
1.2 mm | 7.5 m/s27 km/h northeast |
1012 hPa | 65 % | 16 °C | 95 % | 0% | 0% | 42% | 92% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southwest |
1013 hPa | 74 % | 16 °C | 100 % | 0% | 2% | 82% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-northeast |
1012 hPa | 76 % | 16 °C | 99 % | 0% | 0% | 25% | 98% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south |
1012 hPa | 68 % | 15 °C | 99 % | 0% | 0% | 9% | 99% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h northeast |
1012 hPa | 76 % | 16 °C | 100 % | 0% | 0% | 4% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1012 hPa | 81 % | 16 °C | 100 % | 0% | 0% | 21% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-northeast |
1012 hPa | 83 % | 15 °C | 100 % | 0% | 0% | 2% | 100% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east |
1013 hPa | 85 % | 15 °C | 91 % | 0% | 0% | 0% | 91% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h southeast |
1014 hPa | 87 % | 15 °C | 57 % | 0% | 0% | 1% | 57% | |
Lu Razzoni, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 40.9201; 8.8944
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Lu Razzoni, Republic of Italy. Weather forecast Lu Razzoni.
Lu Razzoni - weather nearby - bigger cities
Lu Razzoni - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Lu Razzoni is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Lu Razzoni
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Lu Razzoni
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:26 am | 8:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:21 pm | 13:51 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:56 am | 8:48 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:21 am | 9:23 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:42 am | 10:02 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4:14 pm | 04/28/2026 4:44 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |