Weather Longareddu today
| 22 °C | 21 °C | 12 pm | |
| 22 °C | 22 °C | 3 pm | |
| 21 °C | 21 °C | 5 pm | |
| 18 °C | 18 °C | 10 pm |
sunrise 6:25 am
sunset 8:19 pm
HOURLY
sunset 8:19 pm
Weather forecast Longareddu April 29, 2026
Afternoon in the afternoon light rain showers, in the evening heavy rain showers. The highest temperature 23 °C. Total rainfall 7.1 mm. At night rain showers. The lowest temperature 17 °C. Total rainfall 1.3 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Longareddu, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 9 AM
3 AM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 8.5 m/s31 km/h east-northeast |
1012 hPa | 64 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 8.9 m/s32 km/h northeast |
1012 hPa | 59 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 9.3 m/s33 km/h north-northeast |
1012 hPa | 54 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 9.6 m/s35 km/h north-northeast |
1012 hPa | 51 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 10.7 m/s39 km/h north-northeast |
1012 hPa | 52 % | 12 °C | 38 % | 0% | 0% | 0% | 38% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain showers | 23 °C 22 °C |
0.2 mm | 11.1 m/s40 km/h north-northeast |
1011 hPa | 55 % | 13 °C | 21 % | 0% | 0% | 7% | 15% | |
| 3 PM
9 AM
| rain showers | 22 °C 21 °C |
0.6 mm | 10.3 m/s37 km/h north-northeast |
1011 hPa | 60 % | 14 °C | 48 % | 0% | 0% | 11% | 46% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 9.7 m/s35 km/h north-northeast |
1012 hPa | 66 % | 14 °C | 68 % | 0% | 3% | 18% | 64% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 8.5 m/s31 km/h north-northeast |
1012 hPa | 65 % | 14 °C | 97 % | 0% | 0% | 50% | 97% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 9.2 m/s33 km/h northeast |
1012 hPa | 70 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 79% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h northeast |
1012 hPa | 74 % | 14 °C | 97 % | 0% | 0% | 7% | 97% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 8.1 m/s29 km/h northeast |
1012 hPa | 80 % | 15 °C | 100 % | 0% | 0% | 65% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h east-northeast |
1012 hPa | 83 % | 15 °C | 96 % | 0% | 0% | 68% | 94% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east-northeast |
1013 hPa | 85 % | 15 °C | 69 % | 0% | 0% | 15% | 64% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-northeast |
1014 hPa | 87 % | 15 °C | 88 % | 0% | 0% | 39% | 84% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1014 hPa | 88 % | 15 °C | 86 % | 0% | 11% | 18% | 82% | |
| 1 AM
7 PM
| heavy rain showers | 16 °C 17 °C |
6.3 mm | 4.4 m/s16 km/h east-southeast |
1015 hPa | 90 % | 14 °C | 69 % | 0% | 27% | 20% | 50% | |
| 2 AM
8 PM
| rain | 16 °C 17 °C |
0.6 mm | 5.2 m/s19 km/h east-southeast |
1015 hPa | 93 % | 14 °C | 100 % | 6% | 99% | 19% | 97% | |
| 3 AM
9 PM
| rain | 16 °C 17 °C |
0.3 mm | 3.8 m/s14 km/h east |
1015 hPa | 91 % | 14 °C | 100 % | 4% | 8% | 90% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| rain showers | 16 °C 17 °C |
0.3 mm | 3.7 m/s13 km/h east-southeast |
1014 hPa | 92 % | 14 °C | 34 % | 0% | 0% | 3% | 32% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east |
1014 hPa | 93 % | 14 °C | 7 % | 0% | 3% | 3% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h east-northeast |
1015 hPa | 94 % | 14 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 8.6 m/s31 km/h east-northeast |
1015 hPa | 94 % | 14 °C | 74 % | 17% | 74% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 8.5 m/s31 km/h east-northeast |
1015 hPa | 92 % | 15 °C | 72 % | 19% | 72% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 8.9 m/s32 km/h east-northeast |
1016 hPa | 85 % | 14 °C | 39 % | 0% | 39% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 9.5 m/s34 km/h east-northeast |
1016 hPa | 78 % | 14 °C | 32 % | 0% | 32% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 10.0 m/s36 km/h east-northeast |
1016 hPa | 74 % | 14 °C | 26 % | 0% | 26% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 10.1 m/s36 km/h east-northeast |
1017 hPa | 70 % | 13 °C | 44 % | 0% | 44% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 11.1 m/s40 km/h east-northeast |
1017 hPa | 68 % | 13 °C | 51 % | 0% | 51% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 11.2 m/s40 km/h east-northeast |
1017 hPa | 70 % | 13 °C | 53 % | 0% | 53% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 11.2 m/s40 km/h east-northeast |
1017 hPa | 72 % | 14 °C | 51 % | 0% | 51% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 10.3 m/s37 km/h east-northeast |
1017 hPa | 72 % | 14 °C | 52 % | 0% | 48% | 0% | 7% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 9.7 m/s35 km/h east-northeast |
1017 hPa | 71 % | 13 °C | 21 % | 0% | 20% | 0% | 2% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 9.5 m/s34 km/h east-northeast |
1017 hPa | 70 % | 13 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 8.8 m/s32 km/h east-northeast |
1017 hPa | 69 % | 12 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h east-northeast |
1017 hPa | 68 % | 11 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h east |
1018 hPa | 69 % | 10 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h east |
1019 hPa | 68 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 9.0 m/s32 km/h east |
1019 hPa | 66 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Longareddu, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 40.9081; 8.8816
Time zone: Europe / Rome
Population: 45
Altitude: 18 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Longareddu, Republic of Italy. Weather forecast Longareddu.
Longareddu - weather nearby - bigger cities
Longareddu - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Longareddu is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Longareddu
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Longareddu
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:25 am | 8:19 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:21 pm | 13:53 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:55 am | 8:49 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:19 am | 9:24 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:41 am | 10:03 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:18 pm | 04/29/2026 5:04 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |