Weather Londolatico long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Londolatico for ten days.
Tuesday, May 5
16 / 13°C
| 10.2 mm | 2 km/h |
| 13 °C | 13 °C | 2 am | |
| 14 °C | 14 °C | 8 am | |
| 16 °C | 17 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 17 °C | 8 pm |
sunrise 6:01 am
sunset 8:23 pm
HOURLY
sunset 8:23 pm
|
|
|
|
Weather forecast Londolatico, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| rain | 13 °C 12 °C |
1.4 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1015 hPa | 75 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 75% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| heavy rain | 14 °C 14 °C |
5.4 mm | 0.8 m/s3 km/h east-northeast |
1014 hPa | 81 % | 10 °C | 100 % | 0% | 13% | 100% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 16 °C 16 °C |
1.3 mm | 0.6 m/s2 km/h northeast |
1013 hPa | 76 % | 12 °C | 100 % | 0% | 73% | 93% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 16 °C 17 °C |
2.1 mm | 0.2 m/s1 km/h southeast |
1012 hPa | 87 % | 14 °C | 100 % | 0% | 89% | 100% | 100% | |
Wednesday 05/06/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h north-northeast |
1012 hPa | 89 % | 10 °C | 51 % | 0% | 0% | 51% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain | 14 °C 15 °C |
0.6 mm | 0.5 m/s2 km/h northeast |
1013 hPa | 95 % | 12 °C | 100 % | 0% | 100% | 3% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 21 °C 21 °C |
1.7 mm | 3.7 m/s13 km/h southwest |
1013 hPa | 61 % | 13 °C | 82 % | 0% | 64% | 57% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 18 °C 20 °C |
0.1 mm | 0.5 m/s2 km/h south |
1013 hPa | 84 % | 15 °C | 88 % | 0% | 22% | 13% | 82% | |
Londolatico, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 43.9391; 11.1880
Time zone: Europe / Rome
Population: 78
Altitude: 505 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Londolatico, Republic of Italy. Weather forecast Londolatico.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Londolatico is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Londolatico
data are always in the local timeSun and light
May 5, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:01 am | 8:23 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:11 pm | 14:21 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:28 am | 8:56 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:49 am | 9:35 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:05 am | 10:19 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/04/2026 11:39 pm | 05/05/2026 7:49 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |