Weather Londolatico long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Londolatico for ten days.
Wednesday, Apr 29
27 / 11°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
| 17 °C | 16 °C | 9 am | |
| 24 °C | 22 °C | 12 pm | |
| 27 °C | 25 °C | 3 pm | |
| 19 °C | 19 °C | 9 pm |
sunrise 6:09 am
sunset 8:16 pm
HOURLY
sunset 8:16 pm
|
|
|
|
Weather forecast Londolatico, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h southeast |
1015 hPa | 63 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h east-southeast |
1015 hPa | 66 % | 7 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h east |
1015 hPa | 68 % | 7 °C | 23 % | 0% | 0% | 0% | 22% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east-northeast |
1015 hPa | 71 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h east-northeast |
1015 hPa | 73 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h east-northeast |
1015 hPa | 74 % | 7 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-northeast |
1015 hPa | 77 % | 6 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h east-northeast |
1015 hPa | 75 % | 6 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h east-northeast |
1015 hPa | 66 % | 6 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h east |
1016 hPa | 50 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east-southeast |
1016 hPa | 37 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south |
1015 hPa | 24 % | 1 °C | 82 % | 0% | 0% | 0% | 82% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h southwest |
1015 hPa | 20 % | 0 °C | 73 % | 0% | 0% | 0% | 73% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 26 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-southwest |
1015 hPa | 18 % | 0 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 27 °C 25 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1014 hPa | 17 % | 0 °C | 27 % | 0% | 0% | 13% | 15% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 27 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1014 hPa | 16 % | 0 °C | 85 % | 0% | 0% | 17% | 81% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 27 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1013 hPa | 17 % | 0 °C | 99 % | 0% | 0% | 14% | 99% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 27 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1013 hPa | 19 % | 1 °C | 100 % | 0% | 0% | 18% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 26 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h west-southwest |
1012 hPa | 21 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 25% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northwest |
1013 hPa | 32 % | 6 °C | 91 % | 0% | 0% | 32% | 88% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1014 hPa | 60 % | 12 °C | 7 % | 0% | 1% | 6% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1015 hPa | 67 % | 12 °C | 10 % | 0% | 4% | 6% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northeast |
1016 hPa | 70 % | 11 °C | 18 % | 0% | 3% | 14% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northeast |
1017 hPa | 68 % | 10 °C | 21 % | 0% | 2% | 20% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h north-northeast |
1017 hPa | 68 % | 10 °C | 25 % | 0% | 3% | 22% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north-northeast |
1018 hPa | 71 % | 10 °C | 35 % | 0% | 12% | 26% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north-northeast |
1018 hPa | 72 % | 10 °C | 50 % | 0% | 7% | 39% | 10% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north-northeast |
1018 hPa | 73 % | 10 °C | 78 % | 0% | 21% | 74% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northeast |
1018 hPa | 74 % | 10 °C | 93 % | 0% | 20% | 90% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h northeast |
1018 hPa | 73 % | 10 °C | 62 % | 0% | 46% | 29% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h northeast |
1019 hPa | 71 % | 9 °C | 32 % | 0% | 8% | 26% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h northeast |
1019 hPa | 67 % | 8 °C | 77 % | 0% | 18% | 68% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h northeast |
1020 hPa | 62 % | 7 °C | 36 % | 0% | 16% | 25% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h northeast |
1020 hPa | 53 % | 6 °C | 5 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h northeast |
1021 hPa | 48 % | 5 °C | 9 % | 0% | 9% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h northeast |
1021 hPa | 43 % | 5 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h northeast |
1021 hPa | 36 % | 3 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h northeast |
1022 hPa | 30 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h northeast |
1021 hPa | 27 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h northeast |
1021 hPa | 25 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 19 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h northeast |
1021 hPa | 25 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northeast |
1021 hPa | 27 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northeast |
1021 hPa | 30 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h northeast |
1021 hPa | 35 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h northeast |
1022 hPa | 40 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h north-northeast |
1022 hPa | 44 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north-northeast |
1023 hPa | 46 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north-northeast |
1024 hPa | 46 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Londolatico, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 43.9391; 11.1880
Time zone: Europe / Rome
Population: 78
Altitude: 505 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Londolatico, Republic of Italy. Weather forecast Londolatico.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Londolatico is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Londolatico
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:09 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:12 pm | 14:06 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:37 am | 8:48 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5 am | 9:26 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:17 am | 10:08 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:10 pm | 04/29/2026 4:52 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |