Weather Gattalupa weekend
Weather forecast for Gattalupa for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day morning clear, in the afternoon partly cloudy, in the evening clear. Sunday during the day morning cloudy, later morning overcast.
Friday, May 1
18 / 7°C
| 0.0 mm | 10 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Gattalupa, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southeast |
1026 hPa | 50 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southeast |
1027 hPa | 54 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southeast |
1027 hPa | 56 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southeast |
1027 hPa | 57 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southeast |
1027 hPa | 61 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1027 hPa | 64 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south |
1027 hPa | 66 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south |
1027 hPa | 69 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southeast |
1028 hPa | 62 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east |
1028 hPa | 53 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1028 hPa | 47 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1028 hPa | 43 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1028 hPa | 38 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east |
1028 hPa | 35 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east |
1027 hPa | 34 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h southeast |
1025 hPa | 37 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1026 hPa | 52 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southeast |
1026 hPa | 52 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1024 hPa | 32 % | 3 °C | 26 % | 0% | 0% | 0% | 26% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-southeast |
1020 hPa | 42 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Gattalupa, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.6590; 10.6694
Time zone: Europe / Rome
Population: 26
Altitude: 58 m
The administrative part:
- Emilia-Romagna, Bologna
- Reggio Emilia, Reggio nell'Emilia
Something wrong, something missing?
Weather Gattalupa, Republic of Italy. Weather forecast Gattalupa.
Gattalupa - weather nearby - bigger cities
Gattalupa - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Gattalupa is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Gattalupa
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:07 am | 8:22 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:14 pm | 14:14 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:34 am | 8:55 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:55 am | 9:34 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:11 am | 10:18 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:26 pm | 05/01/2026 5:32 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |