Weather Crepaldo tomorrow
| 17 °C | 16 °C | 9 am | |
| 19 °C | 18 °C | 12 pm | |
| 17 °C | 16 °C | 3 pm | |
| 14 °C | 13 °C | 9 pm |
sunrise 6:00 am
sunset 8:13 pm
HOURLY
sunset 8:13 pm
Weather forecast Crepaldo April 29, 2026
During the day overcast, in the evening rain showers. The highest temperature 19 °C. Total rainfall 1.9 mm. At night clear. The lowest temperature 14 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Crepaldo, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1016 hPa | 83 % | 13 °C | 62 % | 0% | 0% | 5% | 60% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1016 hPa | 79 % | 12 °C | 39 % | 0% | 0% | 4% | 35% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h northeast |
1016 hPa | 77 % | 12 °C | 52 % | 0% | 0% | 14% | 44% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h northeast |
1015 hPa | 75 % | 12 °C | 98 % | 0% | 0% | 47% | 96% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h northeast |
1015 hPa | 74 % | 11 °C | 98 % | 0% | 0% | 50% | 96% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h northeast |
1015 hPa | 73 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 30% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h northeast |
1015 hPa | 72 % | 11 °C | 99 % | 0% | 0% | 58% | 98% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h northeast |
1016 hPa | 71 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 82% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h northeast |
1016 hPa | 68 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 78% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h northeast |
1016 hPa | 65 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 62% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h northeast |
1017 hPa | 63 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 90% | 99% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h east-northeast |
1017 hPa | 62 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 97% | 99% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h northeast |
1017 hPa | 61 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 89% | 100% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 8.1 m/s29 km/h east-northeast |
1017 hPa | 60 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 97% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 8.9 m/s32 km/h northeast |
1017 hPa | 63 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 96% | 94% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 9.1 m/s33 km/h northeast |
1017 hPa | 66 % | 10 °C | 100 % | 0% | 2% | 98% | 93% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 9.4 m/s34 km/h northeast |
1017 hPa | 68 % | 10 °C | 96 % | 0% | 3% | 93% | 75% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 9.8 m/s35 km/h northeast |
1017 hPa | 70 % | 10 °C | 100 % | 0% | 3% | 99% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 9.9 m/s36 km/h northeast |
1017 hPa | 72 % | 10 °C | 100 % | 0% | 1% | 100% | 97% | |
| 7 PM
1 PM
| rain | 15 °C 13 °C |
0.3 mm | 9.7 m/s35 km/h northeast |
1017 hPa | 75 % | 10 °C | 99 % | 0% | 0% | 98% | 93% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 14 °C 12 °C |
0.8 mm | 9.7 m/s35 km/h northeast |
1018 hPa | 80 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| rain | 14 °C 12 °C |
0.6 mm | 10.0 m/s36 km/h northeast |
1019 hPa | 81 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 10 PM
4 PM
| light rain | 14 °C 12 °C |
0.2 mm | 10.4 m/s37 km/h northeast |
1020 hPa | 79 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 10.9 m/s39 km/h east-northeast |
1020 hPa | 77 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 10.3 m/s37 km/h northeast |
1021 hPa | 73 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 39% | 100% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 10.3 m/s37 km/h northeast |
1021 hPa | 71 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 3% | 100% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 9.9 m/s36 km/h northeast |
1021 hPa | 69 % | 8 °C | 6 % | 0% | 0% | 3% | 3% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 9.9 m/s36 km/h northeast |
1021 hPa | 63 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 13.4 m/s48 km/h east-northeast |
1022 hPa | 62 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 13.3 m/s48 km/h east-northeast |
1022 hPa | 57 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 13.1 m/s47 km/h east-northeast |
1023 hPa | 55 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 13.3 m/s48 km/h east-northeast |
1023 hPa | 52 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 13.5 m/s49 km/h east-northeast |
1024 hPa | 53 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 13.8 m/s50 km/h east-northeast |
1024 hPa | 53 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 13.1 m/s47 km/h east-northeast |
1025 hPa | 51 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 12.4 m/s45 km/h east-northeast |
1025 hPa | 50 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 15 °C 11 °C |
0.0 mm | 11.5 m/s41 km/h east |
1025 hPa | 48 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 10.7 m/s39 km/h east |
1025 hPa | 45 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 10.3 m/s37 km/h east |
1025 hPa | 41 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 9.8 m/s35 km/h east |
1025 hPa | 39 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.6 m/s31 km/h east |
1024 hPa | 39 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h east |
1024 hPa | 38 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h east-northeast |
1023 hPa | 38 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h east-northeast |
1023 hPa | 39 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h east-northeast |
1023 hPa | 45 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h east |
1024 hPa | 45 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 16 °C 12 °C |
0.0 mm | 11.5 m/s41 km/h east |
1025 hPa | 45 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 15 °C 11 °C |
0.0 mm | 11.3 m/s41 km/h east |
1026 hPa | 44 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Crepaldo, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.5950; 12.6966
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Crepaldo, Republic of Italy. Weather forecast Crepaldo.
Crepaldo - weather nearby - bigger cities
Crepaldo - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Crepaldo is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Crepaldo
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6 am | 8:13 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:06 pm | 14:13 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:27 am | 8:47 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:47 am | 9:26 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:02 am | 10:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:04 pm | 04/29/2026 4:45 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |