Weather Ceto the day after tomorrow
Weather forecast Ceto April 30, 2026
During the day morning overcast, later morning rain, in the afternoon cloudy, in the evening partly cloudy. The highest temperature 13 °C. Total rainfall 2.7 mm. At night the lowest temperature 9 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ceto, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east-southeast |
1020 hPa | 88 % | 8 °C | 99 % | 9% | 97% | 89% | 65% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h east |
1020 hPa | 88 % | 7 °C | 97 % | 11% | 96% | 39% | 5% | |
| 2 AM
8 PM
| light rain | 10 °C 9 °C |
0.2 mm | 0.5 m/s2 km/h south |
1020 hPa | 88 % | 8 °C | 98 % | 7% | 98% | 10% | 2% | |
| 3 AM
9 PM
| light rain | 10 °C 10 °C |
0.1 mm | 0.3 m/s1 km/h east-southeast |
1020 hPa | 90 % | 8 °C | 97 % | 0% | 96% | 16% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 10 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h east-southeast |
1021 hPa | 90 % | 8 °C | 85 % | 0% | 85% | 10% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 10 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h east-southeast |
1021 hPa | 90 % | 8 °C | 71 % | 0% | 68% | 39% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h southeast |
1021 hPa | 91 % | 7 °C | 97 % | 0% | 96% | 57% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h southeast |
1021 hPa | 92 % | 8 °C | 98 % | 0% | 98% | 50% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 10 °C 10 °C |
0.7 mm | 1.1 m/s4 km/h southeast |
1022 hPa | 95 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 58% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| rain | 10 °C 10 °C |
0.8 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southeast |
1022 hPa | 95 % | 9 °C | 93 % | 0% | 89% | 65% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| rain | 10 °C 9 °C |
0.3 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1023 hPa | 91 % | 8 °C | 100 % | 0% | 99% | 64% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| light rain | 10 °C 9 °C |
0.1 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1023 hPa | 92 % | 9 °C | 98 % | 1% | 96% | 50% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| light rain | 11 °C 10 °C |
0.1 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1024 hPa | 85 % | 8 °C | 99 % | 0% | 97% | 35% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| light rain | 11 °C 10 °C |
0.1 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1024 hPa | 83 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 20% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1023 hPa | 78 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 16% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h southwest |
1023 hPa | 75 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 16% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h southwest |
1022 hPa | 71 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 18% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1022 hPa | 71 % | 7 °C | 65 % | 0% | 62% | 8% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1022 hPa | 69 % | 6 °C | 98 % | 0% | 97% | 5% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south |
1022 hPa | 68 % | 6 °C | 85 % | 0% | 83% | 25% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south |
1023 hPa | 72 % | 5 °C | 64 % | 0% | 63% | 7% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h east-southeast |
1027 hPa | 91 % | 3 °C | 32 % | 0% | 32% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h north-northwest |
1028 hPa | 79 % | 4 °C | 27 % | 0% | 27% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southwest |
1024 hPa | 51 % | 6 °C | 25 % | 0% | 14% | 20% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southeast |
1025 hPa | 71 % | 5 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
Ceto, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 46.0026; 10.3520
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Ceto, Republic of Italy. Weather forecast Ceto.
Ceto - weather nearby - bigger cities
Ceto - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ceto is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ceto
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:07 am | 8:25 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:15 pm | 14:18 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:33 am | 8:59 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:53 am | 9:39 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:07 am | 10:25 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:22 pm | 04/30/2026 5:11 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |