Weather Przatów Górny weekend
Weather forecast for Przatów Górny for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day morning clear, in the afternoon initially clear, later cloudy, in the evening clear. Sunday during the day clear, in the evening cloudy.
Friday, May 1
18 / 5°C
| 0.0 mm | 11 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Przatów Górny, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southwest |
1028 hPa | 66 % | 1 °C | 99 % | 0% | 0% | 99% | 4% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h southwest |
1028 hPa | 62 % | 0 °C | 93 % | 0% | 0% | 93% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
1028 hPa | 59 % | 0 °C | 95 % | 0% | 0% | 95% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1028 hPa | 59 % | 0 °C | 60 % | 0% | 0% | 60% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-southwest |
1028 hPa | 61 % | 0 °C | 32 % | 0% | 0% | 32% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1028 hPa | 64 % | 0 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1028 hPa | 68 % | 0 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1028 hPa | 68 % | 1 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1028 hPa | 65 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northwest |
1028 hPa | 59 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1027 hPa | 54 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1027 hPa | 50 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1027 hPa | 46 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1027 hPa | 45 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1026 hPa | 46 % | 5 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1026 hPa | 45 % | 5 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1025 hPa | 44 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1025 hPa | 42 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1025 hPa | 43 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1025 hPa | 56 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
1025 hPa | 65 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h south-southeast |
1026 hPa | 82 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southeast |
1026 hPa | 76 % | 7 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southeast |
1023 hPa | 38 % | 6 °C | 60 % | 0% | 0% | 0% | 60% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-southeast |
1019 hPa | 50 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Przatów Górny, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.6707; 19.0246
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Przatów Górny, Poland. Weather forecast Przatów Górny.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Przatów Górny is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Przatów Górny
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:15 am | 8:07 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:40 pm | 14:52 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:36 am | 8:47 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:47 am | 9:36 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:45 am | 10:39 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:10 pm | 05/01/2026 4:38 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |