Weather Przatów Górny tomorrow
Weather forecast Przatów Górny April 30, 2026
During the day morning cloudy, later morning partly cloudy, in the afternoon initially partly cloudy, later cloudy, in the evening overcast. The highest temperature 12 °C. At night cloudy. The lowest temperature -2 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Przatów Górny, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1030 hPa | 60 % | -6 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
1030 hPa | 63 % | -6 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
1031 hPa | 66 % | -6 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1030 hPa | 68 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | -2 °C -5 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1031 hPa | 71 % | -6 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | -2 °C -5 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1031 hPa | 73 % | -6 °C | 68 % | 0% | 0% | 2% | 68% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north |
1031 hPa | 75 % | -5 °C | 92 % | 0% | 0% | 76% | 87% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1031 hPa | 70 % | -4 °C | 75 % | 0% | 1% | 50% | 57% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north |
1031 hPa | 63 % | -3 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north |
1032 hPa | 53 % | -3 °C | 11 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1031 hPa | 40 % | -5 °C | 14 % | 0% | 0% | 10% | 4% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1031 hPa | 34 % | -7 °C | 20 % | 0% | 0% | 5% | 15% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1031 hPa | 33 % | -6 °C | 39 % | 0% | 0% | 16% | 27% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1031 hPa | 33 % | -5 °C | 26 % | 0% | 0% | 7% | 20% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1030 hPa | 32 % | -5 °C | 61 % | 0% | 0% | 1% | 60% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1030 hPa | 32 % | -4 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1029 hPa | 35 % | -3 °C | 31 % | 0% | 0% | 6% | 26% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1029 hPa | 39 % | -1 °C | 75 % | 0% | 7% | 35% | 69% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1028 hPa | 42 % | -1 °C | 66 % | 0% | 5% | 34% | 50% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1028 hPa | 51 % | 0 °C | 47 % | 0% | 7% | 26% | 27% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1028 hPa | 61 % | 0 °C | 100 % | 0% | 3% | 100% | 3% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1029 hPa | 58 % | 0 °C | 100 % | 0% | 51% | 100% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1029 hPa | 59 % | 0 °C | 100 % | 0% | 61% | 100% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northeast |
1029 hPa | 65 % | 1 °C | 99 % | 0% | 10% | 99% | 6% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h east |
1029 hPa | 64 % | 1 °C | 100 % | 0% | 3% | 100% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southwest |
1029 hPa | 67 % | 1 °C | 100 % | 0% | 25% | 100% | 3% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h southwest |
1028 hPa | 69 % | 1 °C | 100 % | 0% | 92% | 100% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1027 hPa | 74 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1026 hPa | 45 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h northeast |
1025 hPa | 63 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Przatów Górny, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.6707; 19.0246
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Przatów Górny, Poland. Weather forecast Przatów Górny.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Przatów Górny is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Przatów Górny
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:17 am | 8:06 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:41 pm | 14:49 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:38 am | 8:45 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:50 am | 9:33 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:49 am | 10:35 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:55 pm | 04/30/2026 4:24 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |