Weather Odrzykoń weekend
Weather forecast for Odrzykoń for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day morning rain, in the afternoon initially rain, later heavy rain, in the evening light rain. Sunday during the day morning rain, in the afternoon initially rain, later light rain, in the evening overcast.
Sunday, May 17
14 / 9°C
| 6.8 mm | 21 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Odrzykoń, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| light rain | 12 °C 12 °C |
0.2 mm | 2.6 m/s9 km/h north |
1003 hPa | 98 % | 11 °C | 99 % | 11% | 91% | 13% | 90% | |
| 1 AM
7 PM
| light rain | 12 °C 12 °C |
0.2 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1003 hPa | 98 % | 11 °C | 99 % | 10% | 91% | 63% | 84% | |
| 2 AM
8 PM
| rain | 12 °C 12 °C |
0.7 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1004 hPa | 98 % | 11 °C | 100 % | 3% | 100% | 41% | 82% | |
| 3 AM
9 PM
| rain | 12 °C 12 °C |
0.7 mm | 3.5 m/s13 km/h northwest |
1004 hPa | 98 % | 11 °C | 100 % | 3% | 100% | 43% | 88% | |
| 4 AM
10 PM
| rain | 12 °C 12 °C |
0.5 mm | 4.1 m/s15 km/h northwest |
1004 hPa | 98 % | 11 °C | 100 % | 8% | 100% | 68% | 94% | |
| 5 AM
11 PM
| light rain | 11 °C 10 °C |
0.2 mm | 4.7 m/s17 km/h northwest |
1005 hPa | 98 % | 11 °C | 100 % | 14% | 100% | 71% | 99% | |
| 6 AM
12 AM
| light rain | 11 °C 10 °C |
0.2 mm | 4.2 m/s15 km/h northwest |
1005 hPa | 98 % | 11 °C | 100 % | 17% | 100% | 76% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| rain | 11 °C 10 °C |
0.3 mm | 4.6 m/s17 km/h west-northwest |
1006 hPa | 98 % | 11 °C | 100 % | 8% | 100% | 59% | 98% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 11 °C 10 °C |
0.3 mm | 5.1 m/s18 km/h west-northwest |
1006 hPa | 98 % | 11 °C | 100 % | 4% | 100% | 85% | 99% | |
| 9 AM
3 AM
| light rain | 12 °C 11 °C |
0.2 mm | 5.2 m/s19 km/h northwest |
1007 hPa | 97 % | 11 °C | 100 % | 3% | 100% | 52% | 98% | |
| 10 AM
4 AM
| light rain | 12 °C 11 °C |
0.2 mm | 5.0 m/s18 km/h northwest |
1008 hPa | 95 % | 11 °C | 100 % | 0% | 100% | 58% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| rain | 13 °C 13 °C |
0.6 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northwest |
1008 hPa | 94 % | 12 °C | 100 % | 0% | 100% | 82% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| rain | 14 °C 14 °C |
0.9 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northwest |
1008 hPa | 92 % | 12 °C | 100 % | 0% | 82% | 92% | 100% | |
| 1 PM
7 AM
| rain | 14 °C 14 °C |
0.9 mm | 5.2 m/s19 km/h northwest |
1009 hPa | 92 % | 12 °C | 100 % | 0% | 92% | 99% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 13 °C 13 °C |
0.5 mm | 5.6 m/s20 km/h west-northwest |
1009 hPa | 95 % | 11 °C | 100 % | 0% | 98% | 98% | 99% | |
| 3 PM
9 AM
| light rain | 12 °C 11 °C |
0.2 mm | 6.1 m/s22 km/h west-northwest |
1010 hPa | 94 % | 11 °C | 100 % | 0% | 100% | 85% | 98% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h west-northwest |
1011 hPa | 91 % | 10 °C | 100 % | 0% | 100% | 66% | 98% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h west-northwest |
1012 hPa | 89 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 64% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h west-northwest |
1012 hPa | 90 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 82% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h west-northwest |
1013 hPa | 90 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 93% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h west-northwest |
1013 hPa | 91 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 96% | 96% | |
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-northwest |
1014 hPa | 94 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 57% | 46% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 10 °C 9 °C |
1.2 mm | 2.9 m/s10 km/h northwest |
1015 hPa | 90 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 1% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.3 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1015 hPa | 82 % | 10 °C | 100 % | 0% | 100% | 59% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.1 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1016 hPa | 86 % | 10 °C | 100 % | 0% | 100% | 2% | 5% | |
Odrzykoń, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 49.7406; 21.7407
Time zone: Europe / Warsaw
Population: 2 950
Altitude: 268 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Odrzykoń, Poland. Weather forecast Odrzykoń.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Odrzykoń is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Odrzykoń
data are always in the local timeSun and light
May 17, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:45 am | 8:14 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:29 pm | 15:29 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:05 am | 8:54 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:13 am | 9:46 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:01 am | 11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/17/2026 4:27 am | 05/17/2026 9:53 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |