Weather Odrzykoń weekend
Weather forecast for Odrzykoń for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day morning rain, in the afternoon initially rain, later heavy rain, in the evening light rain. Sunday during the day morning rain, in the afternoon initially rain, later light rain, in the evening overcast.
Friday, May 15
17 / 11°C
| 2.2 mm | 22 km/h |
| 14 °C | 13 °C | 8 pm | |
| 13 °C | 12 °C | 9 pm | |
| 13 °C | 11 °C | 10 pm | |
| 12 °C | 11 °C | 11 pm |
sunrise 4:47 am
sunset 8:11 pm
HOURLY
sunset 8:11 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Odrzykoń, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/15/2026 |
|||||||||||||
| 8 AM
2 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h southeast |
1002 hPa | 60 % | 5 °C | 89 % | 0% | 0% | 43% | 85% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h south-southeast |
1002 hPa | 57 % | 6 °C | 91 % | 0% | 0% | 37% | 88% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h south-southeast |
1002 hPa | 55 % | 6 °C | 96 % | 0% | 0% | 56% | 95% | |
| 11 AM
5 AM
| rain | 16 °C 14 °C |
0.3 mm | 6.2 m/s22 km/h south |
1002 hPa | 55 % | 6 °C | 98 % | 0% | 0% | 85% | 95% | |
| 12 PM
6 AM
| rain | 15 °C 13 °C |
0.8 mm | 5.6 m/s20 km/h south |
1003 hPa | 63 % | 7 °C | 94 % | 0% | 0% | 57% | 86% | |
| 1 PM
7 AM
| light rain showers | 15 °C 14 °C |
0.1 mm | 5.4 m/s19 km/h south |
1003 hPa | 68 % | 9 °C | 63 % | 0% | 7% | 53% | 15% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h south-southeast |
1002 hPa | 57 % | 8 °C | 43 % | 0% | 3% | 16% | 31% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h south |
1001 hPa | 56 % | 8 °C | 83 % | 0% | 10% | 13% | 80% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h south |
1001 hPa | 56 % | 8 °C | 42 % | 0% | 4% | 13% | 32% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h south |
1001 hPa | 56 % | 8 °C | 99 % | 0% | 1% | 3% | 99% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h south |
1001 hPa | 61 % | 9 °C | 99 % | 0% | 1% | 3% | 98% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h south |
1001 hPa | 65 % | 9 °C | 98 % | 0% | 1% | 1% | 98% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south-southeast |
1002 hPa | 70 % | 8 °C | 95 % | 0% | 0% | 0% | 95% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h south |
1002 hPa | 77 % | 8 °C | 99 % | 0% | 0% | 32% | 99% | |
| 10 PM
4 PM
| light rain | 13 °C 12 °C |
0.2 mm | 5.9 m/s21 km/h south |
1003 hPa | 78 % | 9 °C | 98 % | 0% | 3% | 87% | 96% | |
| 11 PM
5 PM
| rain | 12 °C 11 °C |
0.8 mm | 4.7 m/s17 km/h south |
1003 hPa | 84 % | 9 °C | 98 % | 0% | 5% | 75% | 93% | |
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| light rain | 12 °C 11 °C |
0.1 mm | 4.4 m/s16 km/h south |
1003 hPa | 88 % | 9 °C | 97 % | 0% | 13% | 64% | 94% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h south |
1002 hPa | 91 % | 9 °C | 99 % | 0% | 19% | 60% | 98% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h south |
1002 hPa | 91 % | 9 °C | 99 % | 0% | 40% | 80% | 94% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h south |
1002 hPa | 91 % | 9 °C | 98 % | 0% | 39% | 66% | 93% | |
| 4 AM
10 PM
| rain | 11 °C 10 °C |
0.3 mm | 5.7 m/s21 km/h south |
1002 hPa | 92 % | 9 °C | 98 % | 1% | 59% | 78% | 90% | |
| 5 AM
11 PM
| rain | 11 °C 10 °C |
0.4 mm | 5.5 m/s20 km/h south |
1002 hPa | 92 % | 10 °C | 98 % | 8% | 43% | 61% | 94% | |
| 6 AM
12 AM
| rain | 11 °C 10 °C |
0.3 mm | 4.5 m/s16 km/h south |
1002 hPa | 93 % | 10 °C | 100 % | 3% | 35% | 91% | 99% | |
| 7 AM
1 AM
| rain | 12 °C 11 °C |
0.4 mm | 4.0 m/s14 km/h south-southeast |
1002 hPa | 92 % | 10 °C | 100 % | 0% | 36% | 82% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| heavy rain | 13 °C 13 °C |
1.0 mm | 4.0 m/s14 km/h south-southeast |
1002 hPa | 92 % | 11 °C | 100 % | 0% | 46% | 93% | 99% | |
| 9 AM
3 AM
| light rain | 13 °C 13 °C |
0.2 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southeast |
1002 hPa | 90 % | 11 °C | 100 % | 0% | 46% | 91% | 96% | |
| 10 AM
4 AM
| light rain | 14 °C 14 °C |
0.2 mm | 4.0 m/s14 km/h southeast |
1001 hPa | 87 % | 12 °C | 100 % | 0% | 32% | 97% | 95% | |
| 11 AM
5 AM
| light rain | 15 °C 15 °C |
0.1 mm | 4.0 m/s14 km/h south-southeast |
1001 hPa | 84 % | 12 °C | 99 % | 0% | 51% | 64% | 96% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southeast |
1001 hPa | 78 % | 12 °C | 100 % | 0% | 36% | 97% | 89% | |
| 1 PM
7 AM
| light rain | 17 °C 17 °C |
0.2 mm | 4.0 m/s14 km/h south |
1001 hPa | 74 % | 12 °C | 99 % | 0% | 4% | 67% | 98% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 17 °C 17 °C |
0.4 mm | 3.9 m/s14 km/h south |
1001 hPa | 72 % | 12 °C | 99 % | 0% | 35% | 50% | 99% | |
| 3 PM
9 AM
| rain | 17 °C 17 °C |
0.5 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southeast |
1000 hPa | 75 % | 12 °C | 99 % | 0% | 1% | 30% | 99% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southwest |
1000 hPa | 77 % | 12 °C | 98 % | 0% | 3% | 21% | 97% | |
| 5 PM
11 AM
| heavy rain | 17 °C 18 °C |
3.6 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1001 hPa | 78 % | 12 °C | 99 % | 0% | 10% | 23% | 99% | |
| 6 PM
12 PM
| heavy rain | 14 °C 14 °C |
2.1 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1002 hPa | 92 % | 13 °C | 100 % | 0% | 91% | 67% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| rain | 14 °C 15 °C |
0.7 mm | 2.7 m/s10 km/h east-northeast |
1002 hPa | 96 % | 13 °C | 99 % | 0% | 68% | 75% | 98% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 13 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west |
1002 hPa | 97 % | 12 °C | 97 % | 0% | 16% | 19% | 96% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northwest |
1002 hPa | 98 % | 12 °C | 96 % | 0% | 7% | 40% | 93% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1002 hPa | 99 % | 11 °C | 96 % | 0% | 14% | 14% | 95% | |
| 11 PM
5 PM
| fog | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1003 hPa | 99 % | 11 °C | 96 % | 29% | 60% | 28% | 90% | |
Odrzykoń, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 49.7406; 21.7407
Time zone: Europe / Warsaw
Population: 2 950
Altitude: 268 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Odrzykoń, Poland. Weather forecast Odrzykoń.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Odrzykoń is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Odrzykoń
data are always in the local timeSun and light
May 15, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:47 am | 8:11 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:29 pm | 15:23 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:08 am | 8:51 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:17 am | 9:42 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:08 am | 10:53 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/15/2026 3:31 am | 05/15/2026 6:52 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |