Weather Nosek weekend
Weather forecast for Nosek for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day overcast. Sunday during the day overcast, in the evening rain.
Sunday, May 17
14 / 9°C
| 1.2 mm | 19 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nosek, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1009 hPa | 79 % | 6 °C | 99 % | 0% | 2% | 90% | 99% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1009 hPa | 75 % | 5 °C | 99 % | 0% | 1% | 93% | 97% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1009 hPa | 71 % | 4 °C | 99 % | 0% | 3% | 94% | 98% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1010 hPa | 73 % | 4 °C | 99 % | 0% | 4% | 97% | 91% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1010 hPa | 74 % | 4 °C | 99 % | 0% | 3% | 99% | 76% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0-0.2 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1011 hPa | 68 % | 3 °C | 100 % | 0% | 4% | 99% | 83% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0-0.5 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1011 hPa | 66 % | 2 °C | 99 % | 0% | 2% | 99% | 87% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0-0.2 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1012 hPa | 64 % | 2 °C | 99 % | 0% | 2% | 99% | 89% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0-0.2 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1012 hPa | 63 % | 3 °C | 99 % | 0% | 3% | 98% | 77% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0-0.5 mm | 4.8 m/s17 km/h north |
1012 hPa | 66 % | 4 °C | 98 % | 0% | 6% | 93% | 75% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 12 °C 10 °C |
0.0-0.4 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1013 hPa | 57 % | 3 °C | 92 % | 0% | 13% | 91% | 20% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north |
1013 hPa | 52 % | 3 °C | 94 % | 0% | 19% | 92% | 35% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north-northeast |
1014 hPa | 53 % | 3 °C | 89 % | 0% | 25% | 88% | 8% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northeast |
1014 hPa | 52 % | 3 °C | 96 % | 0% | 24% | 92% | 4% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 13 °C 10 °C |
0.0-0.2 mm | 5.9 m/s21 km/h north-northeast |
1014 hPa | 50 % | 3 °C | 97 % | 0% | 18% | 91% | 44% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north-northeast |
1014 hPa | 47 % | 2 °C | 99 % | 0% | 20% | 98% | 97% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northeast |
1015 hPa | 47 % | 2 °C | 100 % | 0% | 26% | 100% | 99% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north |
1015 hPa | 49 % | 2 °C | 100 % | 0% | 28% | 100% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0-0.2 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1015 hPa | 54 % | 3 °C | 100 % | 0% | 34% | 100% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1015 hPa | 64 % | 5 °C | 100 % | 0% | 52% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 11 °C 9 °C |
0.0-2.7 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1016 hPa | 71 % | 6 °C | 100 % | 0% | 69% | 100% | 100% | |
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0-0.9 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1016 hPa | 94 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 86% | 85% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1016 hPa | 85 % | 7 °C | 100 % | 0% | 99% | 89% | 32% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1015 hPa | 68 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 88% | 47% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1016 hPa | 77 % | 8 °C | 63 % | 0% | 12% | 37% | 33% | |
Nosek, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.2286; 19.7426
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 118 m
The administrative part:
- Warmian-Masurian Voivodeship, Olsztyn
- Działdowo County, Iłowo -Osada
Something wrong, something missing?
Weather Nosek, Poland. Weather forecast Nosek.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nosek is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nosek
data are always in the local timeSun and light
May 17, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:38 am | 8:37 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:37 pm | 15:58 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:52 am | 9:23 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:50 am | 10:26 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/17/2026 4:14 am | 05/17/2026 10:27 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |