Weather Nosek weekend
Weather forecast for Nosek for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day overcast. Sunday during the day overcast, in the evening rain.
Friday, May 15
17 / 10°C
| 1.2 mm | 8 km/h |
| 11 °C | 11 °C | 8 pm | |
| 11 °C | 11 °C | 9 pm | |
| 11 °C | 11 °C | 10 pm | |
| 10 °C | 10 °C | 11 pm |
sunrise 4:41 am
sunset 8:34 pm
HOURLY
sunset 8:34 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nosek, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/15/2026 |
|||||||||||||
| 2 PM
8 AM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southwest |
999 hPa | 48 % | 5 °C | 100 % | 0% | 36% | 99% | 96% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0-0.2 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
999 hPa | 48 % | 5 °C | 100 % | 0% | 22% | 100% | 98% | |
| 4 PM
10 AM
| rain | 16 °C 15 °C |
0.0-0.5 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southwest |
999 hPa | 51 % | 6 °C | 100 % | 0% | 44% | 100% | 99% | |
| 5 PM
11 AM
| rain | 13 °C 12 °C |
0.0-0.9 mm | 3.5 m/s13 km/h south-southwest |
1000 hPa | 74 % | 8 °C | 100 % | 0% | 87% | 100% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0-0.3 mm | 1.4 m/s5 km/h southeast |
1000 hPa | 91 % | 10 °C | 100 % | 0% | 95% | 99% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0-0.2 mm | 1.7 m/s6 km/h east |
1000 hPa | 93 % | 10 °C | 66 % | 0% | 37% | 22% | 50% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 11 °C 11 °C |
0.0-0.6 mm | 1.4 m/s5 km/h east-southeast |
1000 hPa | 95 % | 10 °C | 77 % | 0% | 68% | 37% | 15% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 11 °C 11 °C |
0.0-0.2 mm | 1.4 m/s5 km/h east-southeast |
1000 hPa | 98 % | 10 °C | 98 % | 0% | 98% | 75% | 3% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southeast |
1000 hPa | 96 % | 10 °C | 97 % | 0% | 95% | 51% | 8% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 10 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1000 hPa | 98 % | 10 °C | 99 % | 0% | 98% | 6% | 29% | |
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west |
1001 hPa | 97 % | 9 °C | 99 % | 0% | 99% | 0% | 78% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1001 hPa | 97 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 99% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-southwest |
1001 hPa | 98 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 9% | 100% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-southwest |
1001 hPa | 98 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 27% | 99% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1001 hPa | 99 % | 8 °C | 100 % | 3% | 100% | 10% | 88% | |
| 5 AM
11 PM
| fog | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-southwest |
1001 hPa | 100 % | 9 °C | 100 % | 69% | 100% | 0% | 82% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-northwest |
1002 hPa | 99 % | 9 °C | 100 % | 6% | 100% | 0% | 87% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-northwest |
1002 hPa | 98 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 1% | 89% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1002 hPa | 98 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 7% | 90% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1003 hPa | 97 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 10% | 79% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1003 hPa | 95 % | 9 °C | 100 % | 0% | 99% | 3% | 44% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1004 hPa | 93 % | 10 °C | 99 % | 0% | 98% | 1% | 14% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1004 hPa | 89 % | 10 °C | 93 % | 0% | 91% | 4% | 64% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0-0.4 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1005 hPa | 83 % | 10 °C | 97 % | 0% | 63% | 12% | 94% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0-0.4 mm | 2.0 m/s7 km/h northeast |
1005 hPa | 74 % | 9 °C | 95 % | 0% | 45% | 14% | 91% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0-0.4 mm | 2.2 m/s8 km/h northeast |
1005 hPa | 68 % | 8 °C | 94 % | 0% | 39% | 18% | 89% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0-0.2 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1005 hPa | 63 % | 8 °C | 99 % | 0% | 39% | 25% | 96% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1005 hPa | 62 % | 7 °C | 95 % | 0% | 40% | 31% | 91% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1005 hPa | 62 % | 7 °C | 91 % | 0% | 35% | 59% | 76% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1005 hPa | 65 % | 7 °C | 92 % | 0% | 18% | 70% | 73% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-northeast |
1006 hPa | 73 % | 8 °C | 76 % | 0% | 6% | 65% | 28% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1006 hPa | 82 % | 8 °C | 87 % | 0% | 1% | 79% | 34% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1007 hPa | 89 % | 8 °C | 97 % | 0% | 1% | 60% | 93% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1008 hPa | 79 % | 6 °C | 99 % | 0% | 10% | 68% | 99% | |
Nosek, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 53.2286; 19.7426
Time zone: Europe / Warsaw
Altitude: 118 m
The administrative part:
- Warmian-Masurian Voivodeship, Olsztyn
- Działdowo County, Iłowo -Osada
Something wrong, something missing?
Weather Nosek, Poland. Weather forecast Nosek.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nosek is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nosek
data are always in the local timeSun and light
May 15, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:41 am | 8:34 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:37 pm | 15:52 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:56 am | 9:19 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:55 am | 10:21 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/15/2026 3:29 am | 05/15/2026 7:15 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |