Weather Krupa, Masovian Voivodeship long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Krupa, Masovian Voivodeship for ten days.
Tuesday, Apr 28
11 / 0°C
| 0.0 mm | 18 km/h |
|
|
|
|
Weather forecast Krupa, Masovian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1022 hPa | 48 % | -5 °C | 37 % | 0% | 17% | 36% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1022 hPa | 50 % | -5 °C | 62 % | 0% | 23% | 35% | 40% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1023 hPa | 53 % | -5 °C | 21 % | 0% | 10% | 9% | 10% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1023 hPa | 57 % | -5 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1023 hPa | 63 % | -5 °C | 74 % | 0% | 0% | 0% | 74% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1024 hPa | 69 % | -5 °C | 97 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1024 hPa | 72 % | -4 °C | 48 % | 0% | 0% | 0% | 48% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1024 hPa | 68 % | -3 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1025 hPa | 60 % | -3 °C | 25 % | 0% | 0% | 0% | 25% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1025 hPa | 49 % | -4 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north |
1025 hPa | 39 % | -5 °C | 8 % | 0% | 0% | 0% | 8% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1025 hPa | 33 % | -6 °C | 60 % | 0% | 57% | 49% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northwest |
1024 hPa | 31 % | -6 °C | 71 % | 0% | 1% | 71% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northwest |
1024 hPa | 29 % | -6 °C | 96 % | 0% | 0% | 96% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northwest |
1024 hPa | 30 % | -6 °C | 60 % | 0% | 2% | 60% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northwest |
1023 hPa | 27 % | -7 °C | 91 % | 0% | 0% | 91% | 1% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northwest |
1023 hPa | 26 % | -7 °C | 85 % | 0% | 0% | 82% | 16% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northwest |
1023 hPa | 27 % | -7 °C | 99 % | 0% | 0% | 97% | 48% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northwest |
1023 hPa | 29 % | -7 °C | 99 % | 0% | 0% | 99% | 18% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northwest |
1023 hPa | 32 % | -6 °C | 58 % | 0% | 2% | 58% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northwest |
1023 hPa | 39 % | -5 °C | 17 % | 0% | 0% | 17% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1024 hPa | 45 % | -5 °C | 87 % | 0% | 0% | 87% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h northwest |
1024 hPa | 45 % | -5 °C | 99 % | 0% | 0% | 99% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1024 hPa | 45 % | -4 °C | 78 % | 0% | 6% | 78% | 0% | |
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1024 hPa | 45 % | -5 °C | 35 % | 0% | 2% | 35% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1025 hPa | 46 % | -7 °C | 15 % | 0% | 7% | 14% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1025 hPa | 52 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1025 hPa | 58 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1025 hPa | 65 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1025 hPa | 72 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1025 hPa | 77 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1026 hPa | 71 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1026 hPa | 63 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1026 hPa | 53 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1026 hPa | 40 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northwest |
1026 hPa | 29 % | -9 °C | 38 % | 0% | 16% | 33% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northwest |
1026 hPa | 25 % | -9 °C | 57 % | 0% | 0% | 57% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northwest |
1026 hPa | 26 % | -9 °C | 85 % | 0% | 0% | 85% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northwest |
1026 hPa | 26 % | -9 °C | 90 % | 0% | 0% | 90% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1026 hPa | 28 % | -8 °C | 79 % | 0% | 0% | 79% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1026 hPa | 28 % | -8 °C | 98 % | 0% | 4% | 98% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1026 hPa | 31 % | -7 °C | 85 % | 0% | 3% | 85% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1026 hPa | 35 % | -6 °C | 28 % | 0% | 15% | 22% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northwest |
1026 hPa | 41 % | -5 °C | 20 % | 0% | 7% | 19% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1027 hPa | 46 % | -5 °C | 26 % | 0% | 18% | 13% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1027 hPa | 52 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1028 hPa | 57 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1028 hPa | 63 % | -3 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
Krupa, Masovian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.8333; 21.9000
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Krupa, Masovian Voivodeship, Poland. Weather forecast Krupa, Masovian Voivodeship.
Krupa, Masovian Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Krupa, Masovian Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Krupa, Masovian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Krupa, Masovian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:08 am | 7:51 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:29 pm | 14:42 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:30 am | 8:30 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:42 am | 9:18 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:43 am | 10:19 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:14 pm | 04/28/2026 3:51 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |