Weather Krupa, Masovian Voivodeship the day after tomorrow
Weather forecast Krupa, Masovian Voivodeship April 30, 2026
During the day morning partly cloudy, later morning cloudy, in the evening initially cloudy, later overcast. The highest temperature 11 °C. At night the lowest temperature -1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Krupa, Masovian Voivodeship, Poland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1028 hPa | 66 % | -3 °C | 28 % | 0% | 25% | 23% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1029 hPa | 69 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1029 hPa | 72 % | -3 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1029 hPa | 76 % | -3 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1029 hPa | 81 % | -3 °C | 9 % | 0% | 9% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1029 hPa | 84 % | -3 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1030 hPa | 82 % | -3 °C | 9 % | 0% | 9% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1030 hPa | 73 % | -3 °C | 36 % | 0% | 36% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1030 hPa | 63 % | -2 °C | 38 % | 0% | 38% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1029 hPa | 28 % | -6 °C | 72 % | 0% | 0% | 72% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1027 hPa | 40 % | -2 °C | 100 % | 0% | 7% | 100% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southwest |
1026 hPa | 55 % | 0 °C | 100 % | 0% | 91% | 100% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h southwest |
1026 hPa | 51 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1025 hPa | 35 % | 2 °C | 14 % | 0% | 4% | 12% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1025 hPa | 53 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Krupa, Masovian Voivodeship, Poland - information
State: PolandGPS coordinates: 51.8333; 21.9000
Time zone: Europe / Warsaw
Something wrong, something missing?
Weather Krupa, Masovian Voivodeship, Poland. Weather forecast Krupa, Masovian Voivodeship.
Krupa, Masovian Voivodeship - weather nearby - bigger cities
Krupa, Masovian Voivodeship - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Krupa, Masovian Voivodeship is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Krupa, Masovian Voivodeship
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:05 am | 7:55 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:29 pm | 14:50 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:25 am | 8:34 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:37 am | 9:23 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:36 am | 10:25 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:43 pm | 04/30/2026 4:12 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |