Weather Pueblo Libre, Piura Region weekend
Weather forecast for Pueblo Libre, Piura Region for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pueblo Libre, Piura Region, Peru extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 04/12/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 AM
| cloudy | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southeast |
1012 hPa | 86 % | 22 °C | 77 % | 0% | 15% | 14% | 69% | |
| 1 AM
2 AM
| partly cloudy | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south-southeast |
1011 hPa | 85 % | 21 °C | 24 % | 0% | 18% | 10% | 0% | |
| 2 AM
3 AM
| overcast | 23 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h southeast |
1010 hPa | 84 % | 20 °C | 91 % | 0% | 6% | 20% | 88% | |
| 3 AM
4 AM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southeast |
1010 hPa | 83 % | 19 °C | 99 % | 0% | 0% | 20% | 99% | |
| 4 AM
5 AM
| cloudy | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h southeast |
1010 hPa | 83 % | 19 °C | 99 % | 0% | 0% | 7% | 99% | |
| 5 AM
6 AM
| cloudy | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1009 hPa | 85 % | 19 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 6 AM
7 AM
| cloudy | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1010 hPa | 86 % | 19 °C | 100 % | 0% | 0% | 4% | 100% | |
| 7 AM
8 AM
| cloudy | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south |
1010 hPa | 84 % | 19 °C | 93 % | 0% | 0% | 3% | 93% | |
| 8 AM
9 AM
| cloudy | 24 °C 27 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southwest |
1011 hPa | 80 % | 20 °C | 75 % | 0% | 0% | 0% | 75% | |
| 9 AM
10 AM
| cloudy | 26 °C 30 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-southwest |
1011 hPa | 71 % | 20 °C | 56 % | 0% | 0% | 0% | 55% | |
| 10 AM
11 AM
| cloudy | 28 °C 31 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h southwest |
1010 hPa | 62 % | 20 °C | 93 % | 0% | 0% | 0% | 93% | |
| 11 AM
12 PM
| cloudy | 30 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southwest |
1010 hPa | 57 % | 20 °C | 95 % | 0% | 0% | 1% | 95% | |
| 12 PM
1 PM
| cloudy | 31 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h south |
1008 hPa | 53 % | 20 °C | 99 % | 0% | 0% | 6% | 99% | |
| 1 PM
2 PM
| cloudy | 32 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h south-southeast |
1007 hPa | 50 % | 20 °C | 97 % | 0% | 0% | 3% | 97% | |
| 2 PM
3 PM
| partly cloudy | 34 °C 38 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southeast |
1005 hPa | 48 % | 21 °C | 30 % | 0% | 8% | 14% | 14% | |
| 3 PM
4 PM
| cloudy | 34 °C 37 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east |
1004 hPa | 46 % | 21 °C | 41 % | 0% | 0% | 39% | 3% | |
| 4 PM
5 PM
| cloudy | 33 °C 36 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-southeast |
1005 hPa | 49 % | 20 °C | 63 % | 0% | 6% | 60% | 3% | |
| 5 PM
6 PM
| rain showers | 31 °C 34 °C |
0.6 mm | 5.4 m/s19 km/h east-southeast |
1005 hPa | 53 % | 20 °C | 68 % | 0% | 9% | 67% | 2% | |
| 6 PM
7 PM
| heavy rain | 30 °C 34 °C |
1.8 mm | 5.3 m/s19 km/h west-northwest |
1007 hPa | 62 % | 21 °C | 100 % | 0% | 11% | 100% | 3% | |
| 7 PM
8 PM
| rain | 27 °C 32 °C |
0.3 mm | 4.7 m/s17 km/h west |
1008 hPa | 83 % | 24 °C | 100 % | 0% | 67% | 100% | 7% | |
| 8 PM
9 PM
| overcast | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south |
1009 hPa | 73 % | 22 °C | 100 % | 0% | 100% | 99% | 8% | |
| 9 PM
10 PM
| cloudy | 27 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south |
1011 hPa | 68 % | 20 °C | 77 % | 0% | 10% | 53% | 44% | |
| 10 PM
11 PM
| cloudy | 26 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h south |
1011 hPa | 70 % | 20 °C | 65 % | 0% | 14% | 40% | 32% | |
| 11 PM
12 AM
| overcast | 26 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south |
1012 hPa | 72 % | 20 °C | 96 % | 0% | 19% | 50% | 91% | |
Monday 04/13/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 AM
| overcast | 26 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h south |
1011 hPa | 72 % | 20 °C | 99 % | 0% | 6% | 87% | 99% | |
| 1 AM
2 AM
| overcast | 25 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1010 hPa | 75 % | 20 °C | 99 % | 0% | 7% | 90% | 96% | |
| 2 AM
3 AM
| overcast | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1010 hPa | 77 % | 20 °C | 95 % | 0% | 14% | 86% | 86% | |
| 3 AM
4 AM
| overcast | 24 °C 27 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1009 hPa | 79 % | 20 °C | 91 % | 0% | 13% | 86% | 24% | |
| 4 AM
5 AM
| overcast | 24 °C 27 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1009 hPa | 79 % | 20 °C | 96 % | 0% | 7% | 96% | 3% | |
| 5 AM
6 AM
| overcast | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1009 hPa | 81 % | 20 °C | 95 % | 0% | 6% | 95% | 0% | |
| 6 AM
7 AM
| partly cloudy | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1010 hPa | 82 % | 20 °C | 14 % | 0% | 6% | 8% | 0% | |
| 7 AM
8 AM
| partly cloudy | 24 °C 27 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1011 hPa | 79 % | 20 °C | 16 % | 0% | 1% | 14% | 0% | |
| 8 AM
9 AM
| partly cloudy | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southwest |
1011 hPa | 75 % | 20 °C | 25 % | 0% | 0% | 25% | 0% | |
| 9 AM
10 AM
| clear | 27 °C 31 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h southwest |
1011 hPa | 70 % | 20 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 10 AM
11 AM
| clear | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-southwest |
1011 hPa | 66 % | 21 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 11 AM
12 PM
| clear | 30 °C 34 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-southwest |
1010 hPa | 61 % | 21 °C | 9 % | 0% | 0% | 6% | 3% | |
| 12 PM
1 PM
| cloudy | 31 °C 35 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1009 hPa | 56 % | 21 °C | 70 % | 0% | 0% | 10% | 67% | |
| 1 PM
2 PM
| cloudy | 32 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south-southwest |
1007 hPa | 51 % | 21 °C | 46 % | 0% | 3% | 7% | 40% | |
| 2 PM
3 PM
| overcast | 33 °C 36 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south |
1006 hPa | 49 % | 21 °C | 87 % | 0% | 3% | 14% | 85% | |
| 3 PM
4 PM
| overcast | 34 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-southeast |
1005 hPa | 46 % | 20 °C | 94 % | 0% | 0% | 25% | 93% | |
| 4 PM
5 PM
| overcast | 34 °C 37 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east-southeast |
1004 hPa | 47 % | 20 °C | 99 % | 0% | 3% | 33% | 99% | |
| 5 PM
6 PM
| heavy rain | 32 °C 35 °C |
1.3 mm | 6.2 m/s22 km/h east-southeast |
1005 hPa | 50 % | 20 °C | 99 % | 0% | 4% | 91% | 85% | |
| 6 PM
7 PM
| rain | 28 °C 33 °C |
0.4 mm | 5.1 m/s18 km/h south-southwest |
1007 hPa | 78 % | 23 °C | 100 % | 0% | 89% | 100% | 100% | |
| 7 PM
8 PM
| light rain | 27 °C 32 °C |
0.1 mm | 2.5 m/s9 km/h east-southeast |
1008 hPa | 83 % | 23 °C | 100 % | 0% | 26% | 85% | 100% | |
| 8 PM
9 PM
| rain | 26 °C 31 °C |
0.7 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1009 hPa | 87 % | 24 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 100% | |
| 9 PM
10 PM
| rain | 26 °C 31 °C |
0.5 mm | 3.4 m/s12 km/h south |
1011 hPa | 88 % | 23 °C | 100 % | 0% | 39% | 46% | 100% | |
| 10 PM
11 PM
| rain | 25 °C 30 °C |
0.3 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1011 hPa | 91 % | 23 °C | 100 % | 0% | 71% | 50% | 99% | |
| 11 PM
12 AM
| heavy rain | 25 °C 29 °C |
1.8 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1012 hPa | 84 % | 22 °C | 100 % | 0% | 94% | 98% | 100% | |
Pueblo Libre, Piura Region, Peru - information
State: PeruGPS coordinates: -4.9415; -80.2570
Time zone: America / Lima
time difference in hours with time in US is -7 hours
Something wrong, something missing?
Weather Pueblo Libre, Piura Region, Peru. Weather forecast Pueblo Libre, Piura Region.
Pueblo Libre, Piura Region - weather nearby - bigger cities
Pueblo Libre, Piura Region - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.